• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
До уваги громадян України, які планують виїзд до Фінляндії на сезонні роботи
Опубліковано 30 березня 2018 року о 14:06

З 1 січня 2018 року у Фінляндії запроваджено нові правила в’їзду іноземців на територію країни з метою виконання сезонних робіт.

Якщо Ви користуєтеся не біометричним паспортом громадянина України для виїзду за кордон.

Якщо Ви користуєтеся не біометричним паспортом громадянина України для виїзду за кордон, то, як і раніше, з цього питання слід звертатися до Посольства Фінляндії в Україні для отримання візи для виконання сезонних робіт (https://bit.ly/2G3rzpY, https://bit.ly/2I4ADYo).

При цьому, якщо у Вас у паспорті є чинна шенгенська віза (туристична або ділова), то вона не дає права на виконання сезонної роботи на території Фінляндії. У цьому випадку слід оформити спеціальну візу для виконання сезонних робіт.

Водночас, якщо Ви маєте намір відвідати Фінляндію виключно з метою збору диких (лісових) ягід і у Вас є чинна фінська віза, то оформлювати візу для виконання сезонних робіт не потрібно. Однак, за таких обставин про свій майбутній візит у Фінляндію слід повідомити Посольство Фінляндії в Україні (https://bit.ly/2uion4z).

Якщо Ви користуєтесь біометричним паспортом громадянина України для виїзду за кордон.

Починаючи з 1 січня 2018 року, для приїзду у Фінляндію для виконання сезонних робіт терміном до 90 днів слід оформлювати сертифікат на сезонну роботу (далі – Сертифікат).

При цьому, законодавством Фінляндії розширено поняття сезонної роботи: робота для сільського господарства, громадського харчування, лісового господарства, на хутровій фермі, збирання ягід на фермі, консультування з питань туризму.

Єдиним видом сезонних робіт, який не потребує наявності Сертифікату, залишається збирання диких (лісових) ягід.

Для отримання Сертифікату заявник має звертатися не до Посольства Фінляндії в Україні, а надсилати заяву та інші матеріали безпосередньо до Імміграційної служби Фінляндії (http://migri.fi/en/seasonal-work-certificate).

Детальні роз’яснення щодо процедури оформлення Сертифікату містяться на сайті Посольства Фінляндії в Україні (https://bit.ly/2G3rzpY).

На сайті Імміграційної служби повідомляється, що термін виготовлення Сертифіката складає до трьох місяців. Водночас, Посольством отримано інформацію, що з часом термін виготовлення сертифікату складатиме від 15 до 10 днів, а у виключних випадках – протягом декількох днів.

Повідомлення про надання Вам Сертифіката має надійти на вказану Вами адресу, а також до роботодавця.

Під час проходження процедури прикордонного контролю у Фінляндії, співробітнику Прикордонної служби Фінляндії слід надати роздрукований Сертифікат.

При цьому, звертаємо увагу, що, поряд із чинним Сертифікатом, під час в’їзду на територію країни Шенгенської угоди Ви маєте мати при собі також зворотній квиток (або довести свою спроможність в інший спосіб залишити територію Шенгенської зони), чинний страховий поліс на увесь період перебування на території Шенгенської зони.

Імміграційна служба Фінляндії зазначає, що конкретний Сертифікат надає право на виконання сезонної роботи на конкретному підприємстві (у конкретного роботодавця). У разі нагальної необхідності змінити місце роботи, слід невідкладно звернутись до Імміграційної служби Фінляндії для отримання нового Сертифіката.

Таким чином, якщо Ви вже перебуваєте на території Фінляндії з біометричним паспортом з туристичною метою, приватною метою, збираєте дикі (лісові) ягоди та ін. і вирішили працевлаштуватись з метою виконання сезонної роботи, Ви також маєте право подати документи до Імміграційної служби для отримання Сертифікату.

Якщо у Вас на руках є і біометричний паспорт, і небіометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

У цьому випадку Ви можете використовувати як візовий, так і безвізовий механізм, який передбачає наявність Сертифікату, для в’їзду на територію Фінляндії з метою виконання сезонних робіт.

Посольство України у Фінляндії наголошує, що усі зазначені вище ситуації стосуються виключно сезонних робіт терміном до 90 днів.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux