• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Поширені запитання/FAQ
Опубліковано 16 грудня 2020 року о 17:27

Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло". 

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає  

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері. 

1.    За скільки місяців потрібно подавати заяву на оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон (т.зв. "закордонного паспорта")?

Виходячи з положень вітчизняного законодавства та частоти доставлення дипломатичної пошти до Посольства, ми рекомендуємо подавати заяву за 4 місяці.

2.    Чи можу я оформити в Посольстві паспорт громадянина України (т.зв. "внутрішній паспорт")?

Ні. Оформлення паспорта громадянина України відбувається виключно за поданням заяви до підрозділу Державної міграційної служби України.

3.    Чи можна надіслати до Посольства документи для оформлення паспорта поштою?

Ні. Особиста присутність заявника або його законного представника (за наявності відповідних повноважень) є обов’язковою.

4.    Чи можна внести дані (вклеїти фото) про дитину до мого паспорта?

Ні. Натомість у Посольстві можна оформити дитині окремий паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

5.    Моїй дитині виповнилось 16 років. Чи може вона оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (т.зв. "закордонний паспорт") без попереднього оформлення паспорта громадянина України (т.зв. "внутрішнього паспорта")?

Тільки якщо ваша дитина виїхала разом з Вами на постійне проживання за межі України. В іншому випадку, оформленню паспорту громадянина України для виїзду за кордон має передувати оформлення паспорта громадянина України.

6.    Скільки коштує оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Загальна сума до сплати складається з двох тарифів: 37 євро за автоматизовану обробку даних + 83 євро за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Для дітей віком до 16 років застосовується тільки тариф 37 євро.

7.     Яким чином можна оплатити консульський збір?

Найпростіше переказати гроші на рахунок Посольства використовуючи Інтернет-банкінг. У цьому випадку слід повернутися до проведеного платежу та роздрукувати два екземпляри квитанції. Квитанція обов’язково має містити такі дані: рахунок відправника, рахунок Посольства, сума платежу, дата. Другий спосіб передбачає проведення оплати через банк. У цьому випадку, будь ласка, майте при собі оригінал квитанції.

1.    Чи можна в Посольстві оформити довіреність?

Так. Можна. Для цього Вам потрібно при собі мати паспорт, ідентифікаційний номер та квитанцію про сплату консульського збору у розмірі 46 або 73 євро.

Консульський збір за оформлення довіреностей в Посольстві України у Фінляндській Республіці(разом із заявою для реєстрації довіреності у всеукраїнському Єдиному реєстрі довіреностей)

1.

Довіреності на право користування і розпорядження майном, крім транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів, та здійснення кредитних операцій:

- дітям, другому з подружжя, батькам

 - іншим особам

46 євро


73 євро

2.

Довіреності на право користування і розпорядження транспортними засобами:

- дітям, другому з подружжя, батькам

- іншим особам


46 євро

73 євро

3. Інші довіреності

46 євро

2.    Я буду виїжджати з України до Фінляндії з дитиною, яка молодше 16 років. Чи потрібний мені дозвіл від батька дитини?

Так. Потрібний, якщо батько дитини є громадянином України. Додатково пропонуємо скористатись інформацією з сайта Державної прикордонної служби (http://dpsu.gov.ua/ua/Viizd-za-kordon-nepovnolitnih-ditey).

3.    Яким чином у Посольстві можна оформити документ про мій сімейний стан з тим, щоб я міг/могла одружитись у Фінляндії?

Під час Вашого особистого відвідання Посольства Ви можете підписати спеціальну заяву. У разі, якщо Ви до цього часу вже перебували у шлюбі, то консулу необхідно надати відповідний документ про недійсність попереднього шлюбу. На підставі Вашої заяви консул оформлює документ англійською мовою, що підтверджує Ваш сімейний стан. Консульський збір у цьому випадку складає 46 євро.

Апостиль на документи, оформлені в Україні можна проставити тільки в Україні.

Водночас, у Посольстві можна оформити довіреність для замовлення виготовлення цих документів повторно в Україні з тим, щоб хтось з Ваших родичів чи знайомих замовив виготовлення цих документів в Україні повторно, проставив на них апостиль, замовив нотаріально засвідчений переклад англійською мовою та проставив другий апостиль на підпис нотаріуса, який засвідчує підпис перекладача. Таким чином, проставляється так званий «подвійний апостиль», який є запорукою того, що документ буде чинний одночасно і в Україні, і у Фінляндії. При цьому, ціна нотаріально засвідченого перекладу англійською мовою в Україні буде, як мінімум, утричі нижчою, ніж у Фінляндії

Також, будь ласка, зверніть увагу, що Ви маєте самостійно відправити ОРИГІНАЛ доручення Вашому представнику в Україні.

Для оформлення довіреності в Посольстві України у Фінляндській Республіці алгоритм Ваших дій має виглядати таким чином.

Для початку слід зателефонувати в консульський підрозділ Посольства та домовитися про зустріч.

Потім слід приїхати у заздалегідь погоджений день та час та отримати посвідчену довіреність та заяву на її реєстрацію у Всеукраїнському реєстрі довіреностей. Із собою слід мати такі матеріали:

 1. Дійсний паспорт громадянина України (якщо у ньому вклеєні фото після виповнення 25 та 45 років та він є у Вас на руках) + копії першої, другої та сторінки з пропискою; якщо є вклеєні фото, то також копії сторінок, на яких вклеєні фото, та зворотніх сторінок; якщо паспорт громадянина України у вигляді ID-картки, то копії цього паспорта з двох боків та документа про реєстрацію місця проживання. якого Ви перед чим надсилали, копію Вашого ідентифікаційного коду, квитанцію про оплату консульського збору та її копію
 2. Якщо у Вас немає на руках паспорта громадянина України то можна використати дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (у цьому випадку в довіреності не буде вказано по батькові особи, яка видає довіреність) + 1 копія першої сторінки.
 3. Копію ідентифікаційного коду.
 4. Дані паспорта громадянина України та місце реєстрації в Україні особи, якій Ви надаєте повноваження.
 5. Дані ідентифікаційного коду особи, якій Ви надаєте повноваження.
 6. Квитанцію на підтвердження переказу через Інтернет на рахунок Посольства 28 євро + 1 копія.
 7. Квитанцію на підтвердження переказу через Інтернет на рахунок Посольства 18 євро + 1 копія.


Реквізити для оплати та розклад роботи консульського підрозділу Посольства: https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/5504-zvernennya-na-uryadovu-garyachu-liniju 

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.

Корисна інформація громадянам України: для тих, хто повертається до України після тривалого перебування за кордоном

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux