• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Експрес доставка закордонного паспорта
Опубліковано 14 лютого 2023 року о 13:35

Паспорт, оформлений в Посольстві України в Фінляндії, за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника може бути надісланий до Посольства міжнародним експрес-відправленням.

УВАГА! Паспорт не може бути напряму відправлений заявнику. Отримання паспорта здійснюється заявником особисто в Посольстві.

Доставлення закордонного паспорта до Посольства здійснюється наступними компаніями міжнародного кспрес-відправлення:

 • УВАГА! Посольство України не є стороною угоди між громадянином та компанією DHL та не несе відповідальності за невиконання чи неналежне надання послуг із доставки паспорта у міжнародному експрес-відправленні.


Відповідно до пункту 71 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, персоналізовані бланки паспортів для виїзду за кордон (далі – ПГУВК) за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника можуть бути надіслані Міністерством закордонних справ до закордонних дипломатичних установ (далі – ЗДУ) міжнародним експрес-відправленням.

З цією метою АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» розробило на своєму сайті зручний сервіс замовлення міжнародної експрес-доставки паспортів громадянина України для виїзду за кордон до закордонної дипломатичної установи з можливістю оплати послуг платіжними банківськими картками Mastercard або VISA.

Для того, щоб скористатися сервісом, необхідно перейти за цим посиланням на сайт АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» та натиснути кнопку "оформити" біля зображення українського паспорта у розділі "ДОСТАВКА".

Далі необхідно заповнити форму, вказавши у відповідному полі вхідний номер заявки. Вхідний номер заявки - це номер ідентифікатора сесії з шести цифр, який Ви отримали від консульської посадової особи під час подачі Вами документів в Посольстві та використовували для перевірки відомостей про стан оформлення Вашого паспорта. 

Підтвердженням оплати за послуги DHL Express Україна є квитанція про сплату від компанії Портмоне, яка формується автоматично після оплати замовлення і надсилається на електронну адресу заявника (на сайті також передбачена можливість відправити квитанцію на електронну адресу консульського підрозділу Посольства України у Фінляндській Республіці [email protected], зазначивши електронну адресу у відповідному полі «Квитанція на e-mail адресу»).

Після оформлення замовлення та оплати доставки паспорта з використанням сервісу DHL Express Україна необхідно подати до консульського підрозділу Посольства України у Фінляндській Республіці (або надіслати на електронну пошту [email protected]) письмову заяву про доставку паспорта (Зразок заяви) разом з копією квитанції про сплату за послуги DHL Express Україна. Якщо паспорт оформлювався для особи віком до 16 років, заява заповнюється від імені того з батьків (законного представника), хто був заявником. В заяві обов’язково необхідно зазначити, що паспорт оформлений на ім’я дитини та зазначити її ім’я та прізвище. 

Після того, як Ваш паспорт отримав у Відомчій інформаційній системі статус «Виготовлений, але не виданий», консульська посадова особа надсилає Вашу заяву з проханням здійснити доставку паспорта та копію квитанції на адресу МЗС України, яке передає виготовлений паспорт кур'єру DHL Express Україна.

Паспорт доставляється на адресу Посольства України. Після надходження Вашого паспорта його статус у Відомчій інформаційній системі буде змінено на «Прибув до ЗДУ», і Ви зможете отримати його в Посольстві протягом року.

При виникненні додаткових запитань щодо переміщення документа мережею DHL Express, звертайтесь, будь ласка, до контактного центру DHL Express Україна за телефоном +380444902606, або за електронною адресою: [email protected].

Для цього необхідно пройти кілька простих кроків, описаних нижче або перейдіть по посиланню - https://services.vfsglobal.com/upa/uk/ukr/apply-passport

1. Повідомити Консульство про бажання замовити послугу експрес доставки за Ваш рахунок, написавши відповідну заяву, що прикріплена нижче. Заявник заповнює заяву безпосередньо в Консульстві під час оформлення паспорта або роздруковує її, власноручно підписує та сканує.

zayava-na-dostavku-pasporta-vfs.doc

2. Оплатити збір за доставку. Перейдіть на портал VFS Global, щоб ознайомитися із вартістю послуг та здійсніть оплату, ввівши реквізити картки. Просимо уважно заповнити поля, а саме вхідний номер заявки (це номер ідентифікатора сесії з шести цифр, який Вам видає консульська посадова особа), прізвище, ім’я та по-батькові власника паспорта, Ваш E-mail. Далі необхідно обрати країну/місто знаходження Консульства, куди Ви бажаєте замовити закордонний паспорт (Пососльтво України в Фінляндії/місто Гельсінкі). Після успішної сплати, на вказану електронну адресу Ви отримаєте квитанцію та підтвердження замовлення послуги.

3. Надіслати квитанцію про сплату послуги та заповнену й підписану заяву в електронному вигляді на електронну адресу консульського підрозділу Посольства сonsul_fi@mfa.gov.ua. Після здійснення успішної оплати, Ви отримаєте на вказану електронну адресу лист-підтвердження з квитанцією, яку необхідно далі надіслати на електронну адресу консульського підрозділу Посольства с[email protected]. Якщо Ви замовили та сплатили послугу після відвідання Посольства, обов’язково потрібно роздрукувати та підписати заяву, та відсканувати. Підписана заява в електронному вигляді надсилається на електронну адресу консульського підрозділу Посольства с[email protected] разом із квитанцією про сплату.

4. Очікуйте на виготовлення паспорту та доставку. Після того, як Ваш паспорт отримав у Відомчій інформаційній системі статус «ВИГОТОВЛЕНИЙ, АЛЕ НЕ ВИДАНИЙ», Консульство надсилає Вашу заяву з проханням здійснити доставку паспорта та копію квитанції на адресу МЗС України, що передає виготовлений паспорт кур'єру VFS Global.

Паспорт доставляється на адресу Посольства. Після надходження Вашого паспорта його статус у Відомчій інформаційній системі буде змінено на «ПРИБУВ ДО ЗДУ», і Ви зможете отримати його в Консульстві протягом року.

У разі питань, будь ласка, відправте лист на [email protected]

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux