• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Інформація щодо ринку державних закупівель у Фінляндії
Опубліковано 19 серпня 2020 року о 09:50

Ринок державних закупівель у Фінляндії характеризується як гармонізований та децентралізований. Відповідно до фінської статистики (дані за 2017 р.)  загальний обсяг операцій, здійснених у сфері державних закупівель, склав 35 млрд. євро, або 19,4% ВВП. Цей показник є одним з найвищих серед країн Північної Європи, членів ЄС.

Основні оператори державних закупівель

Міністерство економіки та зайнятості (МЕЗ) відповідає за розробку національного законодавства, що регулює державні закупівлі (Акти про державні контракти), надання інформації про статути, виконання реформ та актуальних питань, пов'язаних з державними закупівлями, та забезпечення роботи механізму внутрішнього ринку.

Закон про державні закупівлі визначає завдання, які належать до компетенції МЕЗ, наприклад, зобов'язання повідомляти про порогові рівні. МЕЗ також підтримує електронну систему повідомлень про контракти .

При МЕЗ існує Консультативний відділ з державних закупівель, який надає замовнику інформацію та поради щодо застосування законодавства про закупівлі. Відділ працює як онлайн-сервіс, з його експертами також можна зв’язатися електронною поштою та телефоном. Питання щодо державних закупівель можна надсилати на електронну адресу hankinnat (at) kuntaliitto.fi. Вся інформація, надіслана електронною поштою, залишається конфіденційною. На питання відповідають професійні працівники Консультативного відділу. Експерти, що працюють в Консультативному підрозділі, також надають консультації по телефону. Послуга безкоштовна. Будь-яка розкрита інформація залишається конфіденційною. Контактні дані Консультативного підрозділу

Обов'язки здійснювати державні закупівлі у певних сферах належать до компетенції відповідних міністерств:

- Міністерство фінансів несе відповідальність за надання загальних рекомендацій та здійснння центральних державних закупівель, наприклад, шляхом визначення загальних принципів, що формують стратегію центральних державних закупівель, а також розробки практики та методів закупівель. Міністерство також вирішує, які державні контракти будуть підлягати централізованому тендерному процесу в центральному уряді.

- Міністерство оборони відповідає за підготовку законодавства про оборонні закупівлі.

- На веб-сайті Міністерства охорони навколишнього природного середовища подано інформацію про вирішення екологічних питань у сфері державних закупівель. Більш детальна інформація про роль міністерств у державних закупівлях розміщена на веб-сайтах міністерств.

«Hansel Ltd» є центральним органом закупівель уряду, який організує тендери на постачання та послуги, встановлюючи та підтримуючи рамкові угоди щодо тендерних товарів від імені центральних державних замовників. Товариство також надає замовнику експертні послуги, що стосуються державних договорів та практики закупівель. «Hansel Ltd» є повністю державна компанія, яка працює під керівництвом Міністерства фінансів https://www.hansel.fi/en/.

Ринковий суд - це спеціальний суд, який розглядає справи про державні закупівлі. Учасники торгів можуть направити питання щодо державних договорів до Ринкового суду з письмовим клопотанням. Апеляція на рішення, винесені Ринковим судом, може бути подана до Вищого адміністративного суду.

Законодавство про державні закупівлі https://tem.fi/en/public-procurement-legislation

На додаток до національного законодавства та директив ЄС фінські замовники дотримуються Угоди Світової організації торгівлі щодо державних закупівель (GPA).

Національне законодавство

Закон про державні договори та концесії (1397/2016) (фінською мовою)

Закон про державні договори та концесії суб'єктів господарювання, які працюють у водній, енергетичній, транспортній та поштових послугах (1398/2016) (фінською мовою)

Орієнтовний перелік органів центральної влади на 1 січня 2018 року (фінською мовою)

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux