• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
РЕЗЕРВ+ та Е-ВОД
Опубліковано 18 червня 2024 року о 10:50

Відповідно до ч.5 статті 20 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України (далі – ЗДУ) в умовах воєнного стану за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які не оновили персональні дані у строки, визначені цим Законом, здійснюється за умови одночасного їх оновлення. Дійсність військово-облікових документів перевіряється консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Так, Кабінетом Міністрів України було визначено, що для вчинення консульських дій в умовах воєнного стану, заявники – громадяни України чоловічої статті віком від 18 до 60 років звертаються до ЗДУ із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги та військово-обліковим документом в електронному вигляді (е-ВОД).

Е-ВОД це електронний документ, який відображається у застосунку «Резер+» на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. (детальніше за посиланням https://reserveplus.mod.gov.ua/). Починаючи з 18 червня 2024 його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника. У разі наявності статусу «Потребує уточнення», це означає, що громадянин є в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, проте не закріплений за жодним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, отже Вам необхідно звернутись до ТЦК та СП за місцем реєстрації та надати необхідні документи.

Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.

Детальні роз’яснення МЗС за посиланням: https://tinyurl.com/4dmcd6ek

Усе про Резерв+ та відповіді на дотичні запитання від Міноборони за посиланням: https://reserveplus.mod.gov.ua

Електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати лише у трьох випадках:

По-перше, якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт»).

По-друге, коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства.

По-третє, якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.

Пересилання заяв про взяття на військовий облік через Посольство України в Фінляндській Республіці стосується ВИКЛЮЧНО громадян України, які були були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців. 

Громадяни України, які  були були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 563 зобов'язані встати на військовий облік одним із таких шляхів: 

1. прибуття особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК); 

2. подання через Посольство України в Фінляндській Республіці заяви про взяття на військовий облік, яка має бути адресована ТЦК, Центральному управлінню, регіональному органу СБУ або відповідному підрозділу розвідувальних органів, яким такого громадянина України знято з військового обліку.

Заява про взяття на військовий облік може бути подана: 

1) засобами поштового зв’язку на адресу:  Vähäniityntie 9, 00570, Helsinki, Finland. 

2) особисто до Посольства України в Фінляндській Республіці в порядку живої черги кожної п'ятниці з 10:30 до 12:30.

Перелік необхідних документів:

 - заява

 - дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (у разі надсилання поштою - копія першої  сторінки)

-  підтвердження зняття з військового обліку у зв'язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців (відмітка про виїзд на постійне проживання до Фінляндії в закордонному паспорті, довідка ТЦК, тощо). УВАГА! Документ про отримання дозволу на постійне проживання у Фінляндії (Pysyvä oleskelulupa) НЕ Є підтвердження перебування за кордоном  строком більше 3 місяців.


Посольства та консульства України НЕ УПОВНОВАЖЕНІ вести військовий облік громадян України та здійснювати оновлення військово-облікових даних. Вказані повноваження здійснюються безпосередньо відповідними ТЦК, Центральним управлінням, регіональними органами СБУ або відповідними підрозділами розвідувальних органів.  

Відповідно до роз’яснень Міністерства оборони України, громадянам України чоловічої статі призовного віку (18-60 років), які не мають змоги уточнити свої дані по військовому обліку, рекомендується звертатись до технічної підтримки системи “Резерв+” за електронною адресою: [email protected]
У зверненні необхідно вказати:
  • ПІБ
  • РНОКПП (ідентифікаційний код)
  •  Контактний номер телефону
  • Дата народження
  • Опис суті проблеми
Додаткову інформацію щодо процедури уточнення даних військового обліку можна отримати на офіційному вебсторінці Міністерства оборони України https://reserveplus.mod.gov.ua
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux