• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Інформація для громадян України, які прибувають до Фінляндії для здійснення сезонних робіт
Опубліковано 08 червня 2015 року о 09:07

Усі працівники, які залучені до сезонних робіт у Фінляндській Республіці, мають право отримати фінській ідентифікаційний номер, а також податкову картку (verokorti) для зменшення суми обов’язкових відрахувань із заробітної платні, якщо вони прибули із країни, з якою у Фінляндії укладений договір про уникнення подвійного оподаткування.

За законодавством Фінляндської Республіки, якщо людина прибула на територію Фінляндії і при цьому не отримала податкову картку, із заробітної плати вираховується 35% податок, а також стягуються інші медичні та пенсійні виплати у розмірі 7%.

Водночас, якщо у працівника оформлена податкова картка, розмір обов’язкових платежів буде розраховуватись за прогресивною шкалою, і може складати від 5 до 10%%.

Для отримання ідентифікаційного номера та податкової картки необхідно:

1)        Завітати особисто до податкового органу.

Адреси податкових офісів можна знайти за посиланням: http://bit.ly/1dmxUK6.  Якщо на Вашому підприємстві працює понад 30 осіб, Ви також можете звернутися до роботодавця з клопотанням про надсилання запиту до податкового офісу з тим, щоб податковий інспектор відвідав місце роботи.

Під час подання клопотання про оформлення податкової картки із собою необхідно мати:

 1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
 2. Візу, оформлену органом державної влади Фінляндії (посольство, поліція).
 3. Робочий контракт.
 4. Документ з України про отриману заробітну плату та про сплачені податки у цьому фінансовому році. Це може бути довідка з Державної фіскальної служби України про те, що людина з початку року не отримала жодних прибутків в Україні, або, наприклад, довідка з місця роботи в Україні про те, скільки людина заробила та скільки вона сплатила податків з початку фінансового року.

2)      Заповнити заяву для отримання ідентифікаційного номеру (англ./рос): http://bit.ly/1HeDqdV. Заповнити заяву про застосування прогресивної шкали оподаткування (англ./рос.): http://bit.ly/1G3LpIo. Увага! До цієї заяви обов’язково необхідно докласти документ з України про отримані прибутки та сплачені з початку року податки. Довідка має бути оформлена англійською мовою, або бути перекладеною на фінську, шведську або англійську мову. Крім того, існує можливість самостійного заповнення цієї форми (посилання на файл) із проставленням печатки Державної фіскальної служби України для подальшої передачі до Податкової служби Фінляндії.

 

Примітка! Якщо під час Вашого перебування у Фінляндії Ви не змогли надати Податковій службі Фінляндії документ з України про отриману протягом року заробітну плату та сплачені відповідні податки, Ви можете це зробити після свого повернення в Україну, надіславши відповідну інформацію до Податкової служби Фінляндії. На початку наступного року фінською стороною будуть зроблені відповідні перерахунки, і на вказаний Вами рахунок буде переказано відповідну суму грошей.

Інформація щодо оподаткування осіб, які протягом року перебувають на території Фінляндії не більше 6 місяців, міститься на сайті Податкової служби Фінляндії (рос.): http://bit.ly/1GsRkKG. Інформація про роботу у Фінляндії, норми заробітної плати та умови праці - на сайті Управління захисту праці: http://bit.ly/1MfDjxT.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux