• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Фінляндське видання «Baltic Rim Economies» опублікувало статтю Посла України у Фінляндії Андрія Олефірова
Опубліковано 03 червня 2015 року о 17:56

В останньому номері видання «Baltic Rim Economies» надрукована стаття Посла України у Фінляндській Республіці А.Олефірова, присвячена перспективам двосторонніх українсько-фінляндських відносин.

Довідково: Пан-Європейський інститут (Pan-European Institute) публікує видання «Baltic Rim Economies» (BRE) -  дискусійний форум, який висвітлює розвиток регіону Балтійського моря. В огляді BRE публікуються експертні висновки, окремі точки зору та погляди представників високого рівня як публічного, так і приватного секторів, а також представників академічних кіл та експертів.
Пан-Європейський інститут проводить дослідження економічного розвитку в регіоні Балтійського моря, в Арктичному регіоні і в країнах-сусідах ЄС, зокрема, в Росії, Білорусі та Україні, що становлять основу курсів, які викладаються на Економічному факультеті Університету м.Турку.

У статті підкреслюється тісний зв'язок між Балтійським і Чорноморським регіонами, що виступає основою для плідного взаємовигідного співробітництва.

Посол відзначає події історичного минулого у двосторонніх відносинах країн, зокрема, встановлення дипломатичних відносин у 1918 році між Гельсінкі і Києвом.

А.Олефіров звертає увагу на те, що російська агресія проти України позначилася на її економіці, особливо, на промислових районах східної України, де ведуться бойові дії. Водночас, за даними МВФ, не зважаючи на прямі економічні збитки, українська економіка повернеться до зростання наступного року: у 2016 році – прогнозоване зростання ВВП на 2%.

Повернення до нормального життя, забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб, а також прискорення процесу реформ є безпосередніми пріоритетами, підкреслюється у статті.

Політична підтримка та гуманітарна допомога демонструє незмінність позиції  міжнародної спільноти по підтримці суверенітету і територіальної цілісності України.

Окрім підтримки Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ як за рахунок людських, так і фінансових ресурсів, Фінляндія виступає важливим донором гуманітарної допомоги України.

Глибока та всеохоплююча зона вільної торгівлі, передбачена Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, в найближчому майбутньому сприятиме інтенсифікації торговельно-економічних відносин шляхом відкриття ринків, поглиблення інтеграції української економіки у внутрішній ринок ЄС.

Усунення митних тарифів і бар'єрів, запровадження європейських стандартів в українському діловому та інвестиційному середовищі, паралельно з гармонізацією законодавства у різних секторах, пов'язаних з торгівлею, становитиме величезний стимул для європейських підприємств, які планують вийти на український ринок.

Посол висловлює впевненість у тому, що фінляндські підприємці використовуватимуть цю можливість задля зміцнення співпраці з українськими партнерами. Існуючі бізнес-контакти показують, що сільськогосподарське машинобудування, сфери енергоефективності, охорони навколишнього середовища та розвитку відновлювальних джерел енергії, а також целюлозно-паперова промисловість є найбільш перспективними напрямками для співробітництва.

А.Олефіров звертає увагу на те, що фінляндські експерти поділилися досвідом з українськими колегами у сферах  реагування на надзвичайні ситуації, модернізації системи соціального захисту, надали консультативну допомогу в реалізації програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020», яка стала доступна для України в кінці березня 2015 року.

Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020» визначає конкретні напрямки реформ, спрямованих на стимулювання та гарантування державних інтересів України в нинішній міжнародній ситуації, а також напрями та пріоритети розвитку держави.

Посол підкреслює, що наявність високоосвіченої робочої сили (Україна займає 4-е місце у світі за кількістю людей з вищою освітою), унікального географічного положення, природних ресурсів і передової виробничої бази надає Україні всі можливості для подальшої модернізації своєї економіки, поглиблення торгівлі з ЄС і, таким чином, створення передумов для повноцінної політичної та економічної інтеграції з Європейським Союзом.

«Baltic Rim Economies» review N 3, стор. 9, стаття англійською мовою: «Affinity in historical ties and destinies is driving pragmatic co-operation between Ukraine and Finland».

«Baltic Rim Economies»,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux