Відбулася зустріч міністрів юстиції України та Фінляндії щодо стану українсько-фінляндської міжвідомчої співпраці у сфері юстиції
Опубліковано 05 жовтня 2021 року о 17:25

У вівторок, 5 жовтня, в рамках участі у Конференції міністрів юстиції країн-членів Ради Європи, що проходить у місті Будапешт (Угорщина), Міністр юстиції України Денис Малюська зустрівся з Міністром юстиції Фінляндської Республіки Анною-Майєю Хенрікссон.

У рамках переговорів сторони обмінялися досвідом щодо функціонування системи правосуддя та пенітенціарної системи в обох країнах.

Міністр юстиції України поінформував про перебіг реформування системи правосуддя у нашій державі, у тому числі про ухвалення необхідних законодавчих змін,  які забезпечили участь міжнародних експертів, поряд з українським суддями, у перевірці та відборі членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя.

Денис Малюська подякував своїй фінській колезі за започатковану у 2020 році двосторонню експертну співпрацю щодо вивчення Україною особливостей функціонування системи виконання кримінальних покарань у Фінляндській Республіці. За словами Міністра, особливий інтерес для України становить досвід Фінляндії у питаннях інновацій та розвитку інфраструктури пенітенціарної системи, попередження та  боротьби зі злочинністю й рецидивізмом, розвитку системи пробації, насамперед – наглядової пробації. «Україна вперше має і політичну волю, і необхідні кошти – нам потрібні лиш провідний досвід і знання», – наголосив Денис Малюська.

Міністр юстиції України висловив  сподівання на продовження двосторонніх експертних консультацій з фінською стороною та впевненість, що запозичений провідний європейський досвід стане важливим підґрунтям для розвитку людиноорієнтованої пенітенціарної системи в Україні, основою якої є ефективна ресоціалізація та реінтеграція правопорушників у суспільство.

Міністр юстиції Фінляндської Республіки Анна-Майя Хенрікссон, зі своєї сторони, наголосила на подальшій готовності фінської сторони до двосторонньої співпраці між міністерствами юстиції та пенітенціарними службами двох країн задля передачі кращого досвіду Фінляндії, а також підкреслила підтримку діалогу України з ЄС у сфері юстиції та внутрішніх справ, а також у рамках Східного партнерства.

Джерело та фото: Міністерство юстиції України - https://minjust.gov.ua/news/ministry/vidbulasya-zustrich-ministriv-yustitsii-ukraini-ta-finlyandii-schodo-stanu-ukrainsko-finlyandskoi-mijvidomchoi-spivpratsi-u-sferi-yustitsii?fbclid=IwAR0WycbSqKm1Eqrx-lBndOFN4vp37B7Xx3PwkhNFgIVj0O0ti5rV7akAmaM 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux