Статус спостерігача дозволить Україні отримати ефективну підтримку в культурній і креативній діяльності, втілюючи спільні проєкти із державами-партнерами. Це стало можливим завдяки домовленостям Посла України в Фінляндії Ольги Дібрової з Міністром культури Фінляндії
Сарі Мулталою
Sari Multala
Посол взяла участь в урочистій церемонії підписання Декларації щодо надання Україні статусу спостерігача у Північному вимірі партнерства з питань культури його учасниками -

Фінляндією,

Ісландією,

Данією,

Німеччиною,

Латвією,

Норвегією,

Польщею та

Швецією.
У декларації також йдеться про подальші кроки співробітництва та підтримки України:
"Агресія росії проти України призвела до найбільшої гуманітарної кризи в новітній європейській історії, принісши людські страждання, руйнування та незліченні збитки культурному сектору України, її інфраструктурі, а також культурній спадщині. Нинішнє Партнерство наголошує на необхідності збереження та просування демократичних цінностей, включаючи свободу творчості, культурне розмаїття, свободу самовираження, руху митців та захист культурної спадщини. У дусі спільної відповідальності за сталий розвиток Північної Європи та добробут її населення ми підкреслюємо важливість надання підтримки Україні," - зазначається в документі.
Повністю з Декларацією англійською мовою можна ознайомитися за посиланням:
https://t.ly/eFces
У своєму виступі в рамках заходу Ольга Діброва подякувала всім учасникам Партнерства за підтримку України та припинення будь-якої співпраці із росією та Білоруссю. Посол повідомила іноземних представників, що Україна готова брати участь в ініціативах об'єднання та робити внесок у розвиток європейської культури.