Щодо позачергових виборів народних депутатів України (21 липня 2019 року)
Опубліковано 05 липня 2019 року о 09:23

Шановні громадяни України!

Посольство надає роз’яснення з приводу реалізації громадянами України, які проживають чи тимчасово перебувають за кордоном, права проголосувати на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

1. У зв’язку з останніми змінами вітчизняного законодавства, перебування на консульському обліку не гарантує наявність особи у списку виборців відповідної закордонної виборчої дільниці.

2. Єдиним методом перевірки наявності конкретної особи у списку виборців відповідної виборчої дільниці є перевірка на сайті Державного реєстру виборців.

https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:2:2575875745644

Для перевірки наявності конкретної особи у списку виборців закордонної виборчої дільниці № 900101 (м.Гельсінкі) слід вводити свої дані за таким зразком:

ПРІЗВИЩЕ

ІМ’Я

ПО БАТЬКОВІ (якщо є)

Дата народження за таким зразком 01.01.2001

e-mail

За межами України

Фінляндія

3. У випадку відсутності конкретної особи у зазначеному списку та наявності у цієї особи бажання реалізувати своє право голосу, слід терміново уважно заповнити цю заяву, підписати її, відсканувати (або, у крайньому випадку, сфотографувати) та разом із сканованою копією (або якісною фотографією) першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон та сканованою копією (або якісною фотографією) першої сторінки паспорта громадянина України (так званого «внутрішнього паспорта») або сканованою копією (або якісною фотографією) двох боків паспорта громадянина України у вигляді ID-картки надіслати консулу. [email protected]

Увага! Останній день для подання згаданих заяв – 09 липня 2019 року (вівторок).

У період з 10 липня по 15 липня (до 18.00) 2019 року консульський підрозділ Посольства також прийматиме зазначені заяви до розгляду.

Водночас, просимо врахувати, що через технічні особливості зазначеної процедури (набір, оброблення, передача захищеними каналами зв’язку, уточнення та погодження включення конкретних осіб до списку виборців органами ведення Державного реєстру виборців в Україні) подання згаданих заяв протягом 10-15 липня 2019 року суттєво ускладнить процес включення конкретної особи до списку виборців закордонної виборчої дільниці № 900101 до дня голосування 21 липня 2019 року.

4. Якщо громадянин України, який включений до списку виборців закордонної виборчої дільниці № 900101, у день голосування перебуватиме в Україні та бажає проголосувати в Україні, ЄДИНОЮ ОПЦІЄЮ є ОСОБИСТЕ звернення НЕ ПІЗНІШЕ 15 липня 2019 року включно (понеділок, Увага! В останній день можливі суттєві черги) до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або фактичного проживання. При цьому, жодного документа (повідомлення, відкріпного талону та ін.) в Посольстві України брати не потрібно.

5. Якщо громадянин України, який включений до списку виборців закордонної виборчої дільниці № 900101, у день голосування перебуватиме в іншій іноземній країні та бажає проголосувати в одній із закордонних дипломатичних установ України (посольстві чи консульстві), то для цього громадянину слід ОСОБИСТО звернутися до консульського підрозділу відповідної закордонної дипломатичної установи України НЕ ПІЗНІШЕ 15 липня 2019 року (понеділок) включно або ОСОБИСТО звернутися НЕ ПІЗНІШЕ 15 липня 2019 року (понеділок, Увага! В останній день можливі суттєві черги) включно до Відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців Управління консульської діяльності Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України (01025, Київ-025, вул. Велика Житомирська, буд. 2). При цьому, жодного документа (повідомлення, відкріпного талону та ін.) в Посольстві України брати не потрібно.

Додаткова інформація міститься за цим посиланням: https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_static_page&ppg_id=108&pmn_id=154

Нагадуємо, що голосування відбудеться 21 липня 2019 року (неділя) з 08.00 до 20.00 в приміщенні Посольства України у Фінляндській Республіці за адресою: Vähäniityntie 9, 00570 Helsinki. Для отримання виборчого бюлетеня громадянин України має надати чинний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (дипломатичний паспорт, службовий паспорт).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux