Центральне фінське видання опублікувало матеріал про захід, що відбувся 20.02.2018 р. в Посольстві України у Фінляндії
Опубліковано 23 лютого 2018 року о 12:09

Центральне фінське видання «Iltalehti» опублікувало матеріал про захід, що відбувся 20.02.2018 р. в Посольстві України у Фінляндії до Дня Героїв Небесної Сотні і роковин початку російської агресії проти України

Публікація фінською мовою: http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201802222200764611_ul.shtml

Український офіцер, який виступив проти Росії під час захоплення Криму: «Я знав, ким були так звані «зелені чоловічки». Треба було просто підійти до них і запитати»

Коли Росія незаконно захоплювала Кримський півострів, українські збройні сили були погано поінформовані про те, що відбувається. Видання «Iltalehti» зустрілося із полковником Юлієм Мамчуром, який захищав свою базу до останнього.

• Росія окупувала Кримський півострів у березні 2014 року.
• Санкції, введені західними країнами проти Росії, діють з того часу.
• Юлій Мамчур, який захищав українську базу в Криму, відвідав Фінляндію наприкінці лютого.

На відео, відважний виступ Юлія Мамчура та його загону проти російських солдатів.

Полковник ВПС України Юлій Мамчур, 46 років, - це людина, яка зустрічала так званих «зелених чоловічків» у Криму в березні 2014 року. Він вирушив з його підлеглими з бази Бельбек, щоб перевірити, що насправді відбувається.

«Мені було зрозуміло, що військові уздовж дороги були росіянами», - пан Мамчур розповідає виданню «Iltalehti» через чотири роки після того, як він вийшов із бази Бельбек у Криму, щоб з'ясувати, що відбувається довкола.

Ситуація була заплутаною. «Ситуація була екстраординарною, і мій обов'язок полягав у тому, щоб з'ясувати, що відбувається», - говорить пан Мамчур. «Я знав, що там були так звані «зелені чоловічки». Треба було просто підійти і запитати», - продовжує він.

Пан Мамчур каже, що він був відповідальним за базу Бельбек і за життя його підлеглих. Не було альтернативи, окрім переговорів та уникнення збройного протистояння.

Незабутні моменти

Новини з бази Бельбек вразили усіх. Український офіцер та його підлеглі йдуть маршем на військових без пізнавальних знаків, несуть прапори та співають Гімн України. Солдати без пізнавальних знаків роблять попереджувальні постріли. Українці без зброї.

Пан Мамчур каже, що переглянув відео з його інтерв’ю навесні 2014 року протягом останніх чотирьох років лише чотири рази, останній - минулого тижня у Фінляндії. «Це було дійсно зворушливо», - каже пан Мамчур.

23 березня 2014 року російські війська захопили базу Бельбек.

Пан Мамчур закликав українських військових не ігнорувати провокації та співати український національний гімн. Сам Мамчур був арештований негайно. Він був захоплений росіянами на кілька днів. Вони намагалися переконати його перейти на їхній бік, але він відмовився.

29 березня підрозділ Мамчура був переведений до м. Миколаєва на півдні України.

Юлій Мамчур наразі є депутатом українського парламенту. У жовтні 2014 року він балотувався у складі блоку Петра Порошенка. Наразі пан Мамчур перебуває у вирі розвитку подій у країні. Ситуація на сході України викликає занепокоєння.

Мамчур визнає, що Мінські мирні домовленості наразі не працюють, юл їх не виконує РФ. Однак вони допомогли, коли ситуація у східній Україні була найбільш небезпечною. «Необхідно пам'ятати, в який час укладалися угоди. Всі перебували під тиском обставин», - згадує Мамчур.

Перша Мінська угода була підписана у вересні 2014 року. До цього військові операції різко загострилися, що призвело до Іловайської трагедії, під час якої проросійські війська розстрілювали українських солдатів, які виходили з оточення. Другу Мінську угоду було підписано в лютому 2015 року відразу після бою за Дебальцеве. Обидві угоди стримували бойові дії на деякий час, але ситуація пізніше знов загострювалася. За словами Мамчура, обидві Мінські угоди призвели до певної деескалації, а також дали західним країнам час підготувати антиросійські санкції.

Мамчур вітає ініціативу Президента Петра Порошенка щодо введення миротворців ООН на тимчасово окуповані території на сході України. Однак він вважає, що цей процес гальмуватиме Росія. «Миротворча операція – гарна ідея, якщо вона охопить всю територію, а не тільки контактну лінію», - говорить Мамчур. Це - пропозиція російської сторони, щоб миротворці ООН не були розташовані по всій території Донецької та Луганської областей, а знаходилися тільки на контактній лінії між сепаратистськими регіонами та територією, підконтрольною українському уряду.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг нещодавно представив на Мюнхенській безпековій конференції пропозицію, щоб країни, які не є членами НАТО, зокрема Фінляндія, Швеція та Австрія, були представлені в миротворчій місії на сході України. З багатьох точок зору це – гарний план, але, ймовірно, його буде складно реалізувати зусиллями лише трьох країн.

 

«Iltalehti», Nina Järvenkylä

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux