Документальна виставка «Для України наша любов» до Дня незалежності України
Опубліковано 03 серпня 2017 року о 18:38

Представляємо вашій увазі документальну виставку «Для України наша любов», підготовлену Центральним державним архівом зарубіжної україніки до Дня незалежності України.

Експоновані документи, які охоплюють період від доби Української Революції і до проголошення Україною незалежності у 1991 р., розповідають про політичну, громадську та творчу діяльність української еміграції у ХХ столітті. Присвятивши своє життя визволенню Батьківщини, українці за кордоном доклали чималих зусиль, аби зберегти ідею незалежності та підтримати український народ, який у 1991 р. заявив про своє право жити у суверенній державі.

Документи виставки дозволяють простежити еволюцію державотворчих процесів доби визвольних змагань 1917–1921 рр. Михайло Грушевський і Українська Центральна Рада, Павло Скоропадський і Гетьманат, Симон Петлюра та Директорія УНР – незалежно від розбіжностей у поглядах на державний устрій, спільним для діячів Української Революції було бачення України як незалежної держави. На виставці представлено Закони «Про тимчасове Верховне управління та порядок законодавства в Українській Народній Республіці» та «Про державну Народну Раду Української Народної Республіки», які ілюструють державницький курс Директорії УНР. Окремо експонуються документи українських монархістів в еміграції, зокрема, схема державних форм, яка демонструє переваги трудової монархії, та «Анкета гетьманця».

Перебуваючи на чужині або на українських землях, що опинилися у складі інших держав, українці продовжували активну роботу, спрямовану на збереження державницьких традицій і на розробку нових державотворчих концепцій, які б відповідали поточній ситуації. Експоновані документи зберігають пам’ять про історію Карпатської України, а також про діяльність Організації українських націоналістів у 1940-х рр. Особливу увагу приділено Державному Центру Української Народної Республіки в екзилі та участі його очільників у боротьбі за незалежність України впродовж середини – другої половині ХХ століття. На виставці представлено документи, пов’язані з іменами Андрія та Миколи Лівицьких – першого та третього президентів УНР в екзилі, а також останнього президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка, який у серпні 1992 р. урочисто передав символи верховної влади УНР першому президентові незалежної України Леонідові Кравчуку. Цінним історичним документом є експонована на виставці Грамота про складення повноважень і припинення діяльності Державного Центру УНР в екзилі від 22 серпня 1992 р. з автографами останніх очільників УНР: Миколи Плав’юка, голови УНР Михайла Воскобійника та голови Уряду УНР Івана Самійленка.

Важливою для збереження національних традицій і світоглядних орієнтирів українського народу є творчість українців за кордоном. Доробок українських письменників і музикантів, які присвятили своє життя Україні, та творча діяльність дозволили закордонним українцям зберегти свою національну ідентичність і зробити неоціненний внесок у формування історичної пам’яті українського народу та популяризацію національної української ідеї у світі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux