Інтерв’ю Посла Андрія Олефірова у виданні авіакомпанії Міжнародні авіалінії України «Панорама»
Опубліковано 06 лютого 2017 року о 15:15

З ГАРЯЧИМ ФІНСЬКИМ ПРИВІТОМ У 2017-МУ ВИПОВНЮЄТЬСЯ СТО РОКІВ, ВІДКОЛИ ФІНЛЯНДІЯ ОТРИМАЛА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. ЦЕ ВЕЛИКЕ СВЯТО ДЛЯ ВСІЄЇ КРАЇНИ ТА ЇЇ ПАРТНЕРІВ, В ТОМУ ЧИСЛІ Й УКРАЇНИ, КОТРА ВЖЕ ДЕКІЛЬКА ДЕСЯТИРІЧ ПІДТРИМУЄ ТІСНІ ВЗАЄМОСТОСУНКИ  З ФІНЛЯНДІЄЮ.

 

«Наразі щотижня між Києвом та Гельсінкі відбувається 12 прямих рейсів Міжнародних Авіаліній України, — розповів Panorama Андрій Олефіров, Посол України у Фінляндії, — У нас попереду багато цікавої двостронньої співпраці, і я вдячний МАУ за надану можливість звернутися до багатомільйонної пасажирської аудиторії, зокрема до подорожуючих рейсом Київ — Гельсінкі — Київ!»

УКРАЇНА — ФІНЛЯНДІЯ. ПОЧАТОК

Дипломатичні відносини між УНР та Фінляндською Республікою почалися в 1918 році. Фінляндія однією з перших визнала УНР і відкрила своє дипломатичне представництво в Києві. На той час у числі перших шести посольств зарубіжних країн у Гельсінкі була започаткована й українська дипломатична місія. Першим Посолом УНР став Костянтин Лоський, а Фінляндії — Герман Гуммерус, який після завершення своєї місії у 1919 році написав книгу спогадів «Україна в переломні часи». «Ми, фіни, будемо радіти успіхам визвольних прагнень українського народу, які так сильно відповідають інтересам нашої країни. Коли одного дня настане час свободи для України,.. тоді з’ясується, що прагнення минулих років до налагодження дружнього взаєморозуміння між Фінляндією та країною Богдана Хмельницького, Мазепи і Шевченка не були марними», — так тоді писав посол і провидець Гуммерус.

ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

Вдруге Фінляндія визнала незалежність України 30 грудня 1991 року, а 26 лютого 1992-го були відновлені дипломатичні відносини між двома державами. З квітня 1992 року функціонує Посольство Фінляндії в Україні, а з грудня того ж року — Посольство України у Фінляндській Республіці. Новітні двостронні відносини між нашими країнами розвиваються по висхідній. Впродовж останніх двох років президенти України й Фінляндії мали вісім зустрічей і численні телефонні розмови, у 2015 році Фінляндію відвідав Голова Верховної Ради України, міністри закордонних справ також обмінялися візитами. 23-24 січня 2017 р. вперше за останні 11 років відбувся офіційний візит Президента України до Фінляндії.

Фінляндія підтримує нас як на політичному рівні, так і на гуманітарному. Так, наприклад, ця країна є третім контрибутором до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ за фінансовим внеском і кількістю персоналу; цього року у смт Антонівка на Херсонщині фіни побудували нову сучасну школу.

ДРУЖНЯ ПІДТРИМКА

Фінляндія одразу засудила незаконну окупацію Криму Росією і чітко дотримується санкційної політики Євросоюзу проти РФ, попри те, що ці санкції та контрсанкції негативно позначаються і на її торгівлі. Фінські політики чітко усвідомлюють і публічно заявляють, що дії Росії проти України значно погіршили безпечну ситуацію і в регіоні Балтійського моря. Відтак, звичайно, як і ми, фіни хочуть якнайскорішої деескалації ситуації на сході України і повної імплементації Мінських домовленостей. Це, а також давні дружні стосунки, дають мені підстави стверджувати, що Фінляндія й надалі підтримуватиме нас на політичному, інвестиційному та гуманітарному рівнях. Привід для оптимізму надає й статистика: за підсумками I–ІІІ кварталу 2016 року загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною та Фінляндією становив 236,8 млн дол. США — що на 5,3% більше, ніж за попередній період минулого року.

ЯСКРАВІ ПЕРСПЕКТИВИ

В Україні ведуть діяльність 45 компаній з фінляндськими інвестиціями (найбільші з них — «Енсто», «Коне», «Аблой», «Хонка», «Оріон-Фарма», «Конекрейнс», «Телко»). Перспективними сферами співробітництва вбачаються освіта, боротьба з корупцією, енергоефективність та енергозбереження, в яких Фінляндія традиційно займає перші місця у світі. Ну а фінським бізнесменам Україна цікава як великий ринок, країна з родючою землею, значним людським потенціалом. Найважливішим же, на моє переконання, є зміцнення контактів, ми стаємо ближчими один до одного. Наприклад, минулого року «Океан Ельзи» давав концерт у Гельсінкі, а в Києві виступав популярний фінський гурт Poets of the Fall.

А ще з нагоди сторіччя незалежності Фінляндії Посольство України у Фінляндії, київська галерея «КалитаАртКлуб», Товариство українців у Фінляндії за організаційного сприяння і підтримки Міжнародних Авіаліній України вирішили привітати дружню країну виставкою «TOPOS Юрія Химича», що присвячена 90-річчю від дня народження українського майстра. Невтомний мандрівник Юрій Химич зберіг у своїх виняткових гуашах численні пам’ятки архітектури України та багатьох країн Європи й залишив величезний творчий доробок — цілі серії, виконані в поїздках. Більшість робіт створено на пленері. 1969 року Ю. Химич протягом місяця перебував у Фінляндії на запрошення фінського підприємця, за результатами чого намалював 40 гуашей — краєвиди міст Гельсінкі, Порво, Турку.

«Панорама»,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux