Інтерв’ю Посла України у Фінляндії А.Олефірова фінляндському політологу і блогеру Г.Ванханену (Henri Vanhanen)
Опубліковано 29 квітня 2016 року о 12:35

Посол України у Фінляндії А.Олефіров прокоментував політологу і блогеру Г.Ванханену актуальний стан українсько-російських відносин, питання виконання Мінських домовленостей, а також відносини між Україною та Фінляндією

А.Олефіров зауважив, що Росії довелося відмовитися від придністровського плану щодо України, українці не є самотніми в цій ситуації:  Україна географічно велика держава, яка знаходиться в серці Європи, міжнародне співтовариство на боці нашої держави, підтримує нас і надає допомогу.

Росія користується кризою в Україні. Тривала криза і пов'язана з нею інформаційна війна також служать і іншим цілям Росії: Україна не повинна бути процвітаючою. 

Росія могла б реалізувати положення Мінських домовленостей у будь-який час. Тим не менше, за словами Посла, Росія буде чекати розвитку внутрішньої ситуації в середині Європи, наприклад, результатів голосування у Великобританії щодо членства в ЄС, розвиток кризи біженців тощо. Росія не поспішає з реалізацією Мінських домовленостей, і одна з цілей Росії – змусити людей забути про ситуацію в Україні.

А.Олефіров підкреслює важливість цільового тиску на Росію: санкції не будуть зняті, поки умови Мінських домовленостей не будуть виконані.  Посол підкреслює важливість єдності України: українці у східній частині України залишаються українцями. Східні райони країни є як духовно, так і  культурно частиною України.

Україна прагне вирішення ситуації, що склалася, дипломатичним шляхом, наголосив Посол.

А.Олефіров, говорячи про українсько-фінляндські відносини, відзначив, що відносини між країнами розвиваються у позитивному руслі: Фінляндія надає Україні політичну підтримку, засуджуючі дії Росії щодо нашої держави. Він також не залишив без уваги фінляндські зусилля в рамках ОБСЄ, окремо відзначаючи роль Президента ПА ОБСЄ, депутата Парламенту Фінляндії І.Канерви. Посол також зазначив, що Фінляндія надала Україні гуманітарну допомогу в розмірі 17 мільйонів євро. Крім того, важливою складовою Посол також виокремив роботу журналістів фінляндських ЗМІ по висвітленню ситуації в Україні. Посол висловив сподівання на те, що такий високий рівень політичних відносин триватиме і в майбутньому.

На питання, як Фінляндія могла б підтримати розвиток України найбільш ефективно, А.Олефіров окреслив три напрями, пов'язані з медіа, економікою і громадянським суспільством. За словами Посла, однією з пропозицій є відкриття фінляндського медіа - агентства у Києва, завдяки чому  можна було б надавати достовірну інформацію про ситуацію в Україні більш ефективно. По-друге, це – питання бізнесу, Посол закликає фінських бізнесменів інвестувати і створювати підприємства в Україні.  В цілому, український ринок є хорошою можливістю для фінських компаній. І по-третє, А.Олефіров заохочує взаємодію на рівні громадянського суспільства. 

Інтерв’ю фінською мовою: https://henriavanhanen.wordpress.com/2016/04/28/raportti-kiovasta-ja-suurlahettilas-andrii-olefirovin-haastattelu/  

, Henri Vanhanen

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux