Європейський Парламент ухвалив резолюцію ЄП щодо ситуації в Україні
Опубліковано 18 липня 2014 року о 17:22

17 липня 2014 року Європейський Парламент (ЄП) ухвалив резолюцію щодо ситуації в Україні. За документ проголосували 497 депутатів. У резолюції ЄП висловлено рішучу підтримку України та керівництва держави, в т.ч. щодо дій захисту територіальної цілісності та незалежності.

Серед основних сигналів резолюції слід відзначити:

У контексті агресії з боку РФ:

-         підтримка єдності, суверенітету і територіальної цілісності України;

-         підтримка мирного плану Президента України П.Порошенка;

-         підтвердження права українського народу самостійно визначати економічне і політичне майбутнє його країни та право на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН;

-         засудження агресії РФ проти Криму;

-         заклик до РФ підтримати мирний план, вжити заходів для контролю власного кордону з Україною та припинення проникнення озброєних осіб, озброєння та техніки на територію України;

-         заклик до РФ використати свій вплив на бойовиків, щоб примусити їх дотримуватися режиму припинення вогню та скласти зброю;

-         вимога негайного звільнення українського штурмана Н.Савченко, а також інших заручників, що незаконно утримуються в РФ або Україні;

-         заклик до Ради запровадити третій пакет санкцій проти РФ у разі подальшого невиконання вимог міжнародного права;

-         заклик до запровадження ЄС колективної заборони на продаж озброєння РФ до стабілізації ситуації на сході України;

-         невизнання подальшої анексії Криму, відмова визнавати владу Росії над Кримом;

-         заклик до РФ не використовувати енергетичні ресурси як зовнішньополітичний інструмент, що підриває довіру до РФ як до надійного торговельного партнера.

У контексті відносин між Україною та ЄС:

-         привітання підписання торговельно-економічних і секторальних положень Угоди про асоціацію, а також висловлення підтримки у питанні її тимчасового застосування;

-         підкреслення наміру ЄП якнайшвидше ратифікувати Угоду про асоціацію;

-         заклик до проведення зустрічі в рамках Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації у південно-східній Україні;

-         заклик до держав-членів ЄС щодо постачання газу шляхом реверсу з сусідніх держав ЄС;

-         висловлення переконання щодо швидкого запровадження безвізового режиму, а також негайного застосування тимчасових, простих та недорогих процедур для громадян України на рівні ЄС та держав-членів ЄС. 

 

У зв"язку з цим, МЗС України підготував коментар (укр. і рос. мовами) такого змісту:

МЗС вітає резолюцію Європейського Парламенту щодо ситуації в Україні, ухвалену 17 липня у Страсбурзі. Документ підтримано переважною кількістю голосів за ініціативою та активної участі усіх провідних фракцій ЄП.

В Україні цінують одностайну підтримку України Європейським Парламентом в умовах зухвалої російської агресії. Чіткі оцінки, включені до резолюції, а також констатація права України на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН є результатом здійсненого Європарламентом об’єктивного та комплексного аналізу ситуації.

Закликаємо Росію прислухатися до чітких вимог Європейського Парламенту, який уособлює позицію громадян держав-членів ЄС, а саме – довести серйозну налаштованість Москви на деескалацію ситуації шляхом дієвої підтримки мирного плану Президента України, припинення незаконного проникнення бойовиків, зброї та техніки в Україну через спільний кордон, відведення військ від кордону з Україною, здійснення тиску на терористів для припинення насильства та звільнення заручників, в т.ч. Надії Савченко, яка незаконно утримується в Росії.

Україна підтримує вимогу Європейського Парламенту щодо запровадження проти РФ третього рівня санкцій ЄС у разі, якщо вона не припинить експорт тероризму та не вживатиме реальних кроків для деескалації ситуації. Поділяємо також заклик Європейського Парламенту до запровадження Європейським Союзом колективної заборони на продаж озброєння Росії доти, доки ситуація в східній Україні не нормалізується.

Повністю поділяємо об’єктивність оцінок Європейського Парламенту щодо відсутності реальних загроз для РФ від угод про асоціацію, підписаних між ЄС та трьома східноєвропейськими державами. У цьому контексті поділяємо заклик Європейського Парламенту про неприпустимість та безпідставність будь-яких політично вмотивованих репресивних торговельних заходів з боку Росії.

Україна послідовно доводить відданість системним реформам, про які йдеться в резолюції, у т.ч. у контексті внесення змін до Конституції, децентралізації влади, реформи правосуддя та правоохоронних органів, викорінення корупції тощо.

Поділяємо точку зору Європейського Парламенту, що подальше використання енергетичних ресурсів як зовнішньополітичного інструменту остаточно підірве довіру до Росії як надійного торгівельного партнера. Українська сторона готова до відновлення консультацій щодо встановлення конкурентної ринкової ціни на російський газ у разі наявності у РФ політичної волі.

Вітаємо незмінну позицію європарламентарів щодо підтвердження права України та інших зацікавлених країн-партнерів подати заявку на набуття членства у Європейському Союзі відповідно до статті 49 Договору про ЄС. 

 ***

Комментарий МИД в связи с принятием резолюции Европейского Парламента по ситуации в Украине

МИД приветствует резолюцию Европейского Парламента по ситуации в Украине, принятую 17 июля в Страсбурге. Документ поддержан подавляющим количеством голосов по инициативе и активном участии всех ведущих фракций ЕП.

В Украине ценят единогласную поддержку Украины Европейским Парламентом в условиях циничной российской агрессии. Четкие оценки, включенные в резолюцию, а также констатация права Украины на самооборону в соответствии со статьей 51 Устава ООН является результатом осуществленного Европарламентом объективного и комплексного анализа ситуации.

Призываем Россию прислушаться к четким требованиям Европейского Парламента, который выражает позицию граждан государств-членов ЕС, а именно – доказать серьезную настроенность Москвы на деэскалацию ситуации путем действенной поддержки мирного плана Президента Украины, прекращения незаконного проникновения боевиков, оружия и техники в Украину через общую границу, отвод войск от границы с Украиной, давления на террористов для прекращения насилия и освобождения заложников, в т.ч. Надежды Савченко, которая незаконно удерживается в России.

Украина поддерживает требование Европейского Парламента о введении против РФ третьего уровня санкций ЕС в случае, если она не прекратит экспорт терроризма и не примет реальных шагов для деэскалации ситуации. Разделяем также призыв Европейского Парламента по введению Европейским Союзом коллективного запрета на продажу вооружения России до тех пор, пока ситуация в восточной Украине не нормализуется.

Полностью разделяем объективность оценок Европейского Парламента об отсутствии реальных угроз для РФ из-за соглашений об ассоциации, подписанных между ЕС и тремя восточноевропейскими государствами. В этом контексте разделяем призыв Европейского Парламента о недопустимости и беспочвенности любых политически мотивированных репрессивных торговых мер со стороны России.

Украина последовательно доказывает преданность системным реформам, о которых говорится в резолюции, в т.ч. в контексте внесения изменений в Конституцию, децентрализации власти, реформы правосудия и правоохранительных органов, искоренение коррупции и т.п..

Разделяем точку зрения Европейского Парламента, что дальнейшее использование энергетических ресурсов как внешнеполитического инструмента окончательно подорвет доверие к России как надежного торгового партнера. Украинская сторона готова к возобновлению консультаций по установлению конкурентной рыночной цены на российский газ в случае наличия в РФ политической воли.

Приветствуем неизменную позицию европарламентариев в отношении подтверждения права Украины и других заинтересованных стран-партнеров подать заявку на получение членства в Европейском Союзе в соответствии со статьей 49 Договора о ЕС.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux