За результатами зустрічі у Женеві щодо ситуації в Україні було досягнуто домовленість стосовно першочергових конкретних кроків, що мають на меті деескалацію напруженості та відновлення безпеки всіх громадян.
Всі сторони зобов‘язалися утриматися від будь-яких форм насильства, залякування або провокаційних дій. Учасники зустрічі рішуче засудили та відкинули всі прояви екстремізму, расизму та релігійної нетерпимості, включаючи прояви антисемітизму.
Всі незаконні озброєні формування мають бути роззброєнні; всі незаконно захоплені будівлі мають бути повернуті законним власникам; всі незаконно захоплені вулиці, площі та інші громадські місця в українських містах мають бути звільнені.
Всім учасникам протестів і тим, хто звільнить будівлі та інші громадські місця та добровільно складе зброю, буде гарантована амністія, за виключенням тих, кого буде визнано винним у скоєнні тяжких злочинів.
Було домовлено, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ буде відігравати провідну роль у сприянні українській владі та місцевим громадам у негайній реалізації цих заходів, спрямованих на деескалацію ситуації вже найближчими днями там, де це найбільш необхідно. США, ЄС та Росія зобов‘язуються підтримати цю Місію, в тому числі, шляхом надання спостерігачів.
Анонсований конституційний процес буде всеохоплюючим, прозорим і відповідальним. Він включатиме негайне започаткування широкого національного діалогу, який охоплюватиме інтереси всіх регіонів і політичних кіл України, а також дозволить врахувати громадську думку та запропоновані зміни.
Учасники зустрічі підкреслили важливість економічної та фінансової стабільності в Україні та висловили готовність обговорити додаткову підтримку по мірі імплементації вищезазначених кроків.
Позиція української сторони стосовно результатів Женевських переговорів:
- Переговори України з Росією за участю США та ЄС у Женеві 17 квітня 2014 року дали можливість розпочати процес деескалації становища.
- Українська делегація виконала принципове завдання, визначене урядом держави.
- Зроблено перший крок, щоб змусити російську сторону повернутися в русло цивілізованих міждержавних відносин та міжнародного права.
- Усі сторони, в тому числі Російська Федерація, зобов’язалися утриматися від насильства, залякування та провокацій. Очікуємо, що російська сторона дотримається взятих на себе зобов'язань та припинить діяльність диверсійно-розвідувальних груп на території України та підтримку сепаратистських груп на Сході та Півдні України.
- Домовлено роззброїти незаконні озброєнні формування і звільнити захоплені ними адміністративні будівлі. Цей крок дозволить приборкати загрозу войовничого сепаратизму і захистить безпеку українських громадян.
- У документі чітко вказано на неприпустимість екстремізму та нетерпимості, включно з виявами антисемітизму, що характеризують дії сепаратистів на Сході і Півдні України.
- Провідну роль у справі врегулювання відіграватиме моніторингова місія ОБСЄ. Розраховуємо, що російська сторона припинить чинити перешкоди в отриманні місією доступу до Автономної Республіки Крим як одного з українських регіонів.
- За власною ініціативою українська сторона поінформувала учасників зустрічі стосовно стабілізаційної діяльності керівництва держави та уряду. Усі сторони визнали, що реалізація політичних та економічних реформ є внутрішньою справою України.
- Зазначено, що національний діалог в Україні охоплюватиме всі регіони. Автономна Республіка Крим є невід’ємною частиною України.
- Важливо, що учасники переговорів підтвердили готовність підтримати кроки Уряду України з досягнення економічної стабілізації.
- Уряд України рішуче налаштований на пошук мирних шляхів деескалації напруженості у східних та південно-східних областях нашої держави, відновлення правопорядку та повернення життя у правове русло.
- На виконання Женевських домовленостей урядом вже підготовлено законопроект про амністію учасників масових заворушень на Сході України, яка поширюватиметься на тих у часників протесту, які здадуть зброю та звільнять захоплені приміщення, окрім підозрюваних у скоєнні тяжких злочинів.