Посольство України в Фінляндській Республіці та Республіці Iсландія (за сумісництвом)

Київ 21:36

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Фінляндією

Культурно-гуманітарне співробітництво України та Фінляндії має значні традиції, різноманітні форми реалізації, і характеризується організацією художніх виставок, гастролей творчих колективів, лекцій, тематичних круглих столів.

Україну та Фінляндію об’єднує міжуніверситетське та міжшкільне партнерство.

За сприяння Міністерства закордонних справ та Міністерства освіти Фінляндії з вересня 2008 року в Алексантері Інституті при Гельсінкському університеті запроваджено програму «Українські студії». Програма спрямована на поширення знань про Україну серед студентів та дослідників вищих навчальних закладів Фінляндії, передбачає вивчення фінськими та іноземними студентами української мови, літератури, історії та культури, проведення досліджень з української тематики, а також здійснення студентських обмінів. Консультації та викладання здійснюються фінською, англійською та українською мовами.

З січня 2007 року українська мова викладається на кафедрі слов’янських і прибалтійських мов та літератури Гельсінського університету на факультативній основі.

В рамках підписаної у 2008 році Угоди між Гельсінкським університетом та Національним університетом «Києво-Могилянська академія» здійснюються обміни студентами і дослідниками двох вищих навчальних закладів.

Фінська мова викладається в низці українських закладів вищої освіти, зокрема, у Київському Національному лінгвістичному університеті, Національному університеті «Києво-Могилянська академія». У Києві функціонує «Скандинавська гімназія», в якій вивчаються шведська та фінська мови.

Інструментом поглиблення українсько-фінляндських взаємин є побратимські зв’язки між містами України та Фінляндії (Київ-Гельсінкі, Київ-Тампере, Одеса-Оулу, Запоріжжя-Лахті, м.Новоград-Волинський Житомирської області-комуна Суомуссалмі).

Місцями компактного проживання українців є міста Гельсінкі, Тампере, Юваскюла, Турку, Оулу і Сало. Значною мірою розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Фінляндією у сфері культури сприяє об’єднання «Товариство Українців у Фінляндії». Також сприяння ознайомленню фінської громадськості з українськими традиціями, культурою та мистецтвом надає Міжнародний український культурний центр.

Наразі у Фінляндії налічується два українських історичних об’єкти: пам’ятна дошка на будинку, в якому у 1918-1921 рр. працювала перша дипломатична місія України у Фінляндії, та пам’ятник українським воїнам, загиблим під час бойових дій на півночі Фінляндії в ході Зимової війни 1939-1940 років.