• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Виїзне консульське обслуговування в Ісландії
Опубліковано 21 травня 2024 року о 09:11

В днях 13 червня 2024 року, 14 червня 2024 року, а також 19 та 20 червня 2024 року співробітник консульського підрозділу Посольства України в Фінляндії та Ісландії (за сумісництвом)  здійснюватиме виїзне консульське обслуговування громадян України, які проживають на території Ісландії.

Адреса проведення виїзного консульського обслуговування: Guðrúnartún 8, 105 Reykjavík

Дата, час та консульські дії:

Дата

час

Консульська дія

примітки

13.06.2024

з 14:30 до 18:00

видача виготовлених паспортів

виключно для осіб, які подавались на оформлення в жовтні- листопаді 2023 року.

Прийом в порядку живої черги

14.06.2024

з 9:00 до 18:00

1. прийом заяв щодо набуття громадянства новонародженим дітям та оформлення для них паспортних документів;

2. надання консультацій з інших питань.

Оформлення паспортів для інших категорій громадян не здійснюватиметься.

Прийом в порядку живої черги

19.06.2024

з 9:00 до 18:00

Оформлення закордонних паспортів для громадян України.

Прийом в порядку живої черги

20.06.2024

з 9:00 до 18:00

Оформлення закордонних паспортів для громадян України.

Прийом в порядку живої черги


Будь-які інші консульські дії, окрім зазначених вище, під час виїзного консульського обслуговування НЕ БУДУТЬ ЗДІЙСНЮВАТИСЬ! 

Окремо наголошуємо, що згідно з Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які не оновили персональні дані у строки, визначені цим Законом, здійснюється за умови одночасного їх оновлення.

Починаючи з 18 червня чоловіки віком 18-60 років, які перебувають/проживають за кордоном, з метою отримання консульських послуг також мають подавати свій військово-обліковий документ виключно у електронному вигляді (е-ВОД), який кожен може самостійно сформувати через електронний кабінет призовника.

Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.

Паперовий військово-обліковий документ (ВОД) не приймитиметься.

Детальні роз’яснення МЗС за посиланням: https://tinyurl.com/4dmcd6ek

Усе про Резерв+ та відповіді на дотичні запитання від Міноборони за посиланням: https://reserveplus.mod.gov.ua


Умовою подання документів є наявність повного пакету документів згідно з переліком наведеним нижче:Дата:  19 та 20 червня 2024 року (виключно)

Час: з 09:00 до 18:00

(без попереднього запису в порядку живої черги)


Оформлення закордонного паспорта особі, яка досягла 16-річного віку здійснюється на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто.

При цьому оформлення закордонного паспорта особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною здійснюється на підставі заяви-анкети піклувальника або іншого законного представника.

До заяви додаються:

 1. заповнена та підписана Анкети для паспорта (дорослий).docx
 2. попередній закордонний паспорт, який підлягає обміну (якщо паспорт оформлюється не вперше) + 1 копію першої сторінки;
 3. внутрішній паспорт у вигляді книжечки + копії усіх сторінок з відмітками; 
 4. або ID-карта + копія обох сторін документу;
 5. роздрукована кольорова фотокартка розміром 10х15 сантиметрів для сканування цифрового зображення обличчя (фотокартка повинна відповідати певним вимогам якості).
  Звертаємо увагу, що фото має бути високої якості. Фото, зроблені в домашніх умовах з мобільного телефону не прийматимуться.
 6. документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування за кордоном (KENNITALA) + копія обох сторін документу;
 7. довідка про реєстрацію місця проживання в Україні / довідка про реєстрацію місця проживання тимчасово переміщеної особи (довідку можливо витребувати через мобільний додаток "ДІЯ" в розділі Послуги - Довідки та витяги);
 8. довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП);
 9. УВАГА! чоловіки віком  18-60 років додатково подають військово-обліковий документ виключно у електронному вигляді (е-ВОД);
 10. підтвердження сплати консульського збору у розмірі 120 євро + 1 копія.
  Оплата здійснюється банківським переказом наперед https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1299-consular-charges. Просимо врахувати, що комісія за переказ на фінський рахунок по стороні заявника;
 11. Згода на обробку персональних даних.doc


Зазначені вище документи подаються в оригіналі та в копії обов'язково! Усі копії просимо скласти в окремий файл та надати разом з файлом консульській посадовій особі.


У разі втрати або викрадення попереднього паспорта до заяви додається документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентним органом держави, в якій було втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення власника з приводу його втрати або викрадення. Такий документ подається без легалізації та перекладу українською мовою.

Адреса та контакт найближчого відділу поліції Ісландії.

У разі оформлення паспорта у зв'язку зі зміною персональних даних (прізвища та/або імені) до заяви додається документ, що підтверджує таку зміну (свідоцтво про шлюб, про розірвання шлюбу, рішення суду тощо). При цьому оформленню закордонного паспорта на нове прізвище та/або ім’я має передувати переоформлення «внутрішнього» паспорта (ID-картки). 

У разі коли заявникові раніше не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, за умови оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (за винятком випадків, коли батьки особи на момент її народження були громадянами України).


Дата: 19 та 20 червня 2024 року (виключно)

Час: з 09:00 до 18:00

(без попереднього запису в порядку живої черги)

Оформлення закордонного паспорта особі, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, у тому числі осіб, уповноважених відповідно до законодавства інших держав на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон.

До заяви додаються:

 1. заповнена та підписана Анкети для паспорта (дитина).docx
 2. попередній закордонний паспорт дитини, який підлягає обміну (за наявності) + 1 копію першої сторінки;
 3. ID-картка дитини (для дитини старше 14 років) + копія обох сторін документу;
 4. свідоцтво про народження (документ, виданий компетентними органами іноземної держави подається легалізованим (засвідченим штампом «Апостиль») з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально) + 1 копія документа;
 5. документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування за кордоном + копія обох сторін документу;
 6. документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, у тому числі документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави, який підтверджує повноваження особи на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон, - у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків.
 7. УВАГА! Якщо заявником є батько (особа віком від 18-60 років), то окремо надається військово-обліковий документ виключно у електронному вигляді (е-ВОД). Можна не подавати е-ВОД, коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства.
 8. роздрукована кольорова фотокартка розміром 10х15 сантиметрів для сканування цифрового зображення обличчя (фотокартка повинна відповідати певним вимогам якості).
  Звертаємо увагу, що фото має бути високої якості. Фото, зроблені в домашніх умовах з мобільного телефону не прийматимуться.
 9. документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування за кордоном (KENNITALA) + копія обох сторін документу; 
 10. довідка про реєстрацію місця проживання в Україні / довідка про реєстрацію місця проживання тимчасово переміщеної особи (довідку можливо витребувати через мобільний додаток "ДІЯ" в розділі Послуги - Довідки та витяги);
 11. довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП, за наявності);
 12. підтвердження сплати консульського збору у розмірі 37 євро + 1 копія;
  Оплата здійснюється банківським переказом наперед https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1299-consular-charges. Просимо врахувати, що комісія за переказ на фінський рахунок по стороні заявника;
 13. Згодна на обробку персональних даних.


Зазначені вище документи подаються в оригіналі та в копії обов'язково! Усі копії просимо скласти в окремий файл та надати разом з файлом консульській посадовій особі.

Присутність дитини до 12 років не є обов'язковою.

Отримати виготовлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон під час виїзного консульського обслуговування Посольства України в Фінляндський Республіці можливо виключно 13 червня 2024 року:Адреса:  
Guðrúnartún 8, 105 Reykjavík


Час: 14:30-18:00

(без попереднього запису в порядку живої черги)


Для отримання оформленого закордонного паспорта під час візиту необхідно пред’являти оригінал документа, що був підставою для оформлення (наприклад паспорт громадянина України, закордонний паспорт, термін дії якого завершився або завершується, а у випадках отримання паспорта дитини – свідоцтво про народження). Під час видачі паспорта дитині віком від 12 років, присутність дитини є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ!Зверніть увагу, що у випадку незвернення за отриманням оформленого паспорта впродовж двох років з дня його надходження до дипломатичної установи, паспорт знищується. Строк зберігання неотриманого паспорта для виїзду за кордон може бути продовжено за письмовим зверненням власника до трьох років.Як отримати паспорт для дитини, яка народилась в Ісландії?

1. Для початку слід зареєструвати дитину у Þjóðskrá (REGISTERS ICELAND). Фактично там видають свідоцтво про народження або витяг із  Реєстру Ісландії "Birth certificate" (аналог українського свідоцтва про народження). Документ має бути виданий англійською мовою. Там само слід отримати апостиль (Apostille) на цей документ. Це ще один аркуш.

Зазначений докумнет має містити обов'язкові дані про дитину: ім'я та прізвище (без по батькові), дата народження, місце народження, стать, атакож інформацію про батьків. 

У разі, якшо в свідоцтві про народження дитини не зазначено громадянство батьків, то один з батьків має отримати в Þjóðskrá (REGISTERS ICELAND) документ, в якому зазначено громадянство того з баткьів, хто подає заяву - "Citizenship certificate". Таr само слід отримати апостиль (Apostille) на цей документ. Це ще один аркуш. 

2. Далі можна зателефонувати перекладачам, вірність чиїх підписів може засвідчити Посольство, та домовитися із ними про деталі.

+358 40 55 03 129, Денис, англійська;

+358 40 367 38 42, Юлія, англійська.

3. Після отримання від перекладача кількох екземплярів письмових перекладів (або перекладач може самостійно надіслати переклади до Посольства) слід зробити ТРИ КОПІЇ оригіналу документа, ТРИ КОПІЇ першої сторінки паспорта батька (якщо він є громадянином України), ТРИ КОПІЇ першої сторінки паспорта матері дитини (якщо вона є громадянкою України), 1 копію дозволу на проживання (Kennitala) матері та 1 копію дозволу на проживання (Kennitala) батька, придбати один міцний прозорий файл (на кшталт прозорих холдерів Esselte). Далі слід зробити фото дитини (10 на 15 смсм, кольорова, обличчя має займати від 30 до 50%% площі фото, відстань від голови до межі фото має складати не менше 1 см, одяг яскравих кольорів, тільки біле тло (белый фон). Будь ласка, зверніть увагу, що розмір фото зазначений вірно: саме 10 на 15 смсм (або 100 на 150 мммм).

4. Звернутись до консула під час проведення виїзного консульського обслуговування громадян з метою подання документів на подання заяви про реєстрацію дитини громадянином України. Присутність дитини не є обов'язковою. 

УВАГА! Якщо заявником є батько (особі віком від 18-60 років), то окремо надається військово-обліковий документ виключно у електронному вигляді (е-ВОД). Можна не подавати e-вод, коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства. 

5. Консул приймає документи під час проведення ВКО, та забирає оригінали до Посольства України в Фінляндії. Після повернення до Фінляндії, консул скріплює оригінал Свідоцтва про народження/Витягу з Реєстру Ісліндаї (аналог Свідоцтва про народження в Україні) разом з перекладом та засвідчує справжність підпису перекладача (18 євро, оплата заздалегідь за реквізитами, вказаними на сайті Посольства, із собою потрібно вже мати квитанцію про сплату ТА ЇЇ КОПІЮ https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1299-consular-charges).

Далі здійснюється реєстація дитини громадянином України, про що видається відповідна довідка.

6. У той же час подається заява для виготовлення паспорта для дитини (37 євро, оплата заздалегідь за реквізитами, вказаними на сайті Посольства, із собою потрібно вже мати квитанцію про сплату ТА ЇЇ КОПІЮ).

7. Перевірити стан оформлення паспорта можна на сайті (http://passport.mfa.gov.ua/). Після появи повідомлення «Документ прибув до дипломатичної установи», можна  здійснити візит до Посольства з метою отримання паспорта https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pass/port/issuing, або дочекатись наступного приїзду консула до Ісландії. 

8. Термін доставки паспорта до Посольства України в м.Гельсінкі складає до 90 днів. Отримати виготовлений паспорт може той із батьків, хто підписав анкету. Паспорт може бути виданий або під час особистого візиту до Посольства України в м.Гельсінкі або під час наступного проведення виїзного консульського обслуговування громадян в Ісландії. Оригінал свідоцтва про народження дитини, а також довідка про реєстрацію дитини громадянином України будуть повернуті заявнику разом із паспортом.

Під час отримання документів дитини, тому з батьків, хто подавав заяву на оформлення документів дитині, при собі ОБОВ’ЯЗКОВО слід мати паспорт громадянина України для виїзду.

Консульський підрозділ Посольства просить Вас мати із собою УСІ ЗАЗНАЧЕНІ ОРИГІНАЛИ ТА КОПІЇ документів, оскільки це суттєво економить Ваш час та час інших осіб у черзі, а також суттєво пришвидшує роботу консульського підрозділу.

Як сплатити консульський збір

Консульський збір за оформлення паспорта здійснюється наперед банківським переказом. Просимо врахувати, що за переказ з ісландського на фінський банк може стягуватись додаткова оплата, яка має покриватись заявником. Реквізити бакнівського рахунку Посольства за посиланням.

Рахунок

Як відслідковувати стан виготовлення паспорта

Після проведення виїзного консульського обслуговування необхіно звернутись на електронну адресу консульського підрозділу Посольства [email protected] з метою отримання ідентифікатора для відслідковування стану виготовлення паспорта.

Перевірити
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux