Паспорт громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 28 лютого 2020 року о 12:29

Алгоритм Ваших дій має виглядати таким чином:

1. Підготувати такі матеріали для подання до консульського підрозділу:

паспорт громадянина України для виїзду за кордон (чинний) + 1 копію першої сторінки, копію візи або дозволу на проживання, або посвідчення водія, оформленого у Фінляндії або Ісландії, дві квитанції про сплату консульського збору (37 євро та 83 євро, можна переказати гроші через Інтернет та самостійно роздрукувати дві квитанції) + по 1 копії з кожної квитанції.

2. Приїхати до Посольства України у Фінляндській Республіці (Vähäniityntie 9, 00570, Helsinki) в обумовлений день та час та подати зазначені вище матеріали. Фотографування, сканування відбитків пальців та особистого підпису відбувається на місці.

3. Перевірити стан оформлення паспорта можна на сайті (http://passport.mfa.gov.ua/). Після появи повідомлення «Документ прибув до ЗДУ», можна резервувати час для отримання паспорта (https://online.mfa.gov.ua/). Слід обрати категорію «Паспортні дії», а потім слід обрати категорію «Видача паспорта».

4. Приїхати до Посольства у заздалегідь погоджений день та час та отримати паспорт. Із собою обов’язково (!) слід мати оригінал попереднього паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Реквізити для оплати: https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1299-consular-charges.

На час виготовлення нового документа попередній паспорт не вилучається.

Звертаємо Вашу увагу, що чинним законодавством України не передбачено можливості відправлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон засобами поштового зв’язку чи служби доставки. Заявник має особисто отримати новий паспортний документ в Посольстві України шляхом верифікації відбитків його пальців із відповідними даними, попередньо внесеними на електронний носій, інтегрований у паспорт. Будь ласка, не змушуйте консула порушувати закон.

Розклад роботи консульського підрозділу Посольства

Час для особистого візиту

(УВАГА! Прийом відбувається за попереднім записом)

Час для надання консультацій телефоном

Понеділок

з 15.00 до 18.00


Вівторок

з 09.00 до 12.30

Вівторок

з 15.00 до 17.00

Середа

з 15.00 до 18.00

Середа

з 10.00 до 11.00

Четвер

з 09.00 до 12.30

Четвер

з 15.00 до 17.00

П’ятниця

з 09.00 до 12.30Номери телефонів: +358 9 228 900 71, +358 9 228 900 72.

Для візиту до Посольства слід підготувати такі матеріали:

1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (що підлягає обміну) + 1 копія першої сторінки.

2. Оригінал свідоцтва про народження (або витягу з Демографічного реєстру Фінляндії, якщо дитина народилася у Фінляндії, разом з Апостилем та нотаріально засвідченим перекладом українською мовою) + 1 копія.

3. Копія дозволу на проживання (Oleskelulupa) або іншого фінського чи ісландського документа.

4. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон матері + 1 копія першої сторінки.

5. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон батька + 1 копія першої сторінки (якщо батько є громадянином України).

6. Квитанція на підтвердження переказу на рахунок Посольства 37 євро + копія.

7. Фото дитини в паперовому вигляді якщо її вік складає (10 на 15 смсм, кольорова, обличчя має займати від 30 до 50%% площі фото, відстань від голови до межі фото має складати не менше 1 см, одяг яскравих кольорів, тільки біле тло (белый фон). Якщо дитина старше трьох років, то фото можна зробити (безкоштовно) в Посольстві.

Далі слід Записатися на прийом за допомогою системи онлайн запису (https://online.mfa.gov.ua/). Слід обрати категорію «Паспортні дії», а потім слід обрати категорію «Оформлення паспорта».

Потім можна приїжджати у заздалегідь погоджений день та час до Посольства разом із дитиною (якщо вік дитини складає більше трьох років). Із собою слід мати матеріали, зазначені у пп. 1-6  Присутність обох батьків (якщо вони обидва є громадянами України) є обов’язковою.

Увага! Умовою присутності під час подання документів тільки одного з батьків (якщо вони обидва є громадянами України) є подання одного з таких документів:

 • оригінал спеціальної заяви про згоду на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (текст можна взяти у консула), на якій підпис нотаріально засвідчений фінським нотаріусом, а на підпис нотаріуса проставлено апостиль (там само, у магістраті);
 • оригінал заяви, підпис на якій засвідчено українським нотаріусом або консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України, яка містить згоду другого з батьків на виїзд дитини на постійне місце проживання за межі України разом з другим із батьків;
 • оригінал рішення суду, яке містить пункт про те, що дитина залишається жити разом з тим з батьків, який подає документи;
 • оригінал рішення українського суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • оригінал довідки на підтвердження факту запису даних про батька дитини під час реєстрації її народження за словами матері відповідно до частини першої пункту першого статті 135 Сімейного кодексу України;
 • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану, в якому міститься пункт про запис даних про батька дитини під час реєстрації її народження за словами матері відповідно до частини першої пункту першого статті 135 Сімейного кодексу України.


Реквізити банківського рахунку: https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1299-consular-charges.

Термін доставки виготовленого паспортного документа в Посольство наразі складає від 22 до 90 днів.

Звертаємо Вашу увагу, що чинним законодавством України не передбачено можливості відправлення заявнику нового виготовленого паспорта громадянина України для виїзду за кордон засобами поштового зв’язку чи служби доставки. Один з батьків має особисто отримати новий паспортний документ дитини в Посольстві України. Крім того, якщо дитині на момент подання документів на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон вже виповнилося 12 років, під час видачі документа відбувається верифікації відбитків її пальців із відповідними даними, попередньо внесеними на електронний носій, інтегрований у паспорт, тобто присутність дитини у цьому випадку є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ. Будь ласка, не змушуйте консула порушувати закон.

Перевірити стан оформлення паспорта можна на сайті (http://passport.mfa.gov.ua/). Після появи повідомлення «Документ прибув до ЗДУ», можна резервувати час для отримання паспорта (https://online.mfa.gov.ua/). Слід обрати категорію «Паспортні дії», а потім слід обрати категорію «Видача паспорта».

Розклад роботи консульського підрозділу Посольства


Час для особистого візиту

(УВАГА! Прийом відбувається за попереднім записом)

Час для надання консультацій телефоном

Понеділок

з 15.00 до 18.00


Вівторок

з 09.00 до 12.30

Вівторок

з 15.00 до 17.00

Середа

з 15.00 до 18.00

Середа

з 10.00 до 11.00

Четвер

з 09.00 до 12.30

Четвер

з 15.00 до 17.00

П’ятниця

з 09.00 до 12.30Номери телефонів: +358 9 228 900 71, +358 9 228 900 72.

Як отримати паспорт для дитини?

1. Для початку слід зареєструвати дитину у магістраті. Фактично там видають витяг із системи про населення (аналог нашого свідоцтва про народження). Там само (у магістраті) слід отримати апостиль (Apostille) на цей документ. Це ще один аркуш.

2. Далі можна зателефонувати перекладачам, вірність чиїх підписів може засвідчити Посольство, та домовитися із ними про деталі.

+358 40 55 03 129, Денис, фінська мова;

+358 40 367 38 42, Юлія, англійська та фінська мова.

3. Після отримання від перекладача кількох екземплярів письмових перекладів (або перекладач може самостійно надіслати переклади до Посольства) слід зробити ТРИ КОПІЇ оригіналу документа, ТРИ КОПІЇ першої сторінки паспорта батька (якщо він є громадянином України), ТРИ КОПІЇ першої сторінки паспорта матері дитини (якщо вона є громадянкою України), 1 копію дозволу на проживання (Oleskelulupa) матері та 1 копію дозволу на проживання (Oleskelulupa) батька, придбати один міцний прозорий файл (на кшталт прозорих холдерів Esselte). Далі слід зробити фото дитини (10 на 15 смсм, кольорова, обличчя має займати від 30 до 50%% площі фото, відстань від голови до межі фото має складати не менше 1 см, одяг яскравих кольорів, тільки біле тло (белый фон). Будь ласка, зверніть увагу, що розмір фото зазначений вірно: саме 10 на 15 смсм (або 100 на 150 мммм).

4. Записатися на прийом можна за допомогою системи онлайн-запису:

https://finland.mfa.gov.ua/news/poperednij-zapis-na-konsulskij-prijom-elektronna-cherga

Слід обрати категорію «Паспортні дії», а потім слід обрати консульську дію «Оформлення паспорта на ім’я новонародженої дитини».

5. На зустрічі необхідна присутність обох батьків, якщо вони мають громадянство України. (Якщо матір дитини разом з дитиною не хоче долати велику відстань для подання заяви, вона може написати відповідну заву українською мовою у магістраті та засвідчити свій підпис у нотаріуса. Цей документ обов’язково має бути з апостилем! Текст заяви можна запитати у консула).

6. Консул скріплює оригінал Витягу з демографічного реєстру Фінляндії (аналог Свідоцтва про народження в Україні) разом з перекладом та засвідчує справжність підпису перекладача (18 євро, оплата заздалегідь за реквізитами, вказаними на сайті Посольства, із собою потрібно вже мати квитанцію про сплату ТА ЇЇ КОПІЮ https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1299-consular-charges).

Далі реєструємо дитину громадянином України.

7. У той же час подається заява для виготовлення паспорта для дитини (37 євро, оплата заздалегідь за реквізитами, вказаними на сайті Посольства, із собою потрібно вже мати квитанцію про сплату ТА ЇЇ КОПІЮ).

8. Перевірити стан оформлення паспорта можна на сайті (http://passport.mfa.gov.ua/). Після появи повідомлення «Документ прибув до ЗДУ», можна резервувати час для отримання паспорта (https://online.mfa.gov.ua/). Слід обрати категорію «Паспортні дії», а потім слід обрати категорію «Видача паспорта».

9. Наразі термін доставки паспорта до Посольства складає приблизно від 45 до 90 днів. Після домовленості з консульським підрозділом про візит (09 228 900 71, будь ласка дивіться розклад), має приїхати той із батьків, хто підписав анкету, та отримати паспорт. При собі ОБОВ’ЯЗКОВО слід мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон для підтвердження особи та родинного зв’язку з дитиною.


Консульський підрозділ Посольства просить Вас мати із собою УСІ ЗАЗНАЧЕНІ ОРИГІНАЛИ ТА КОПІЇ документів, оскільки це суттєво економить Ваш час та час інших осіб у черзі, а також суттєво пришвидшує роботу консульського підрозділу.

Ми Вам за це дуже вдячні!

Розклад роботи консульського підрозділу Посольства

Час для особистого візиту

(УВАГА! Прийом відбувається за попереднім записом)

Час для надання консультацій телефоном

Понеділок

з 15.00 до 18.00


Вівторок

з 09.00 до 12.30

Вівторок

з 15.00 до 17.00

Середа

з 15.00 до 18.00

Середа

з 10.00 до 11.00

Четвер

з 09.00 до 12.30

Четвер

з 15.00 до 17.00

П’ятниця

з 09.00 до 12.30Номери телефонів: +358 9 228 900 71, +358 9 228 900 72.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux