Паспорт громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 28 лютого 2020 року о 12:29

Алгоритм Ваших дій має виглядати таким чином:

1. Підготувати такі матеріали для подання до консульського підрозділу:

паспорт громадянина України для виїзду за кордон (чинний) + 1 копію першої сторінки, копію візи або дозволу на проживання, або посвідчення водія, оформленого у Фінляндії або Ісландії, дві квитанції про сплату консульського збору (37 євро та 83 євро, можна переказати гроші через Інтернет та самостійно роздрукувати дві квитанції) + по 1 копії з кожної квитанції.

2. Приїхати до Посольства України у Фінляндській Республіці (Vähäniityntie 9, 00570, Helsinki) в обумовлений день та час та подати зазначені вище матеріали. Фотографування, сканування відбитків пальців та особистого підпису відбувається на місці.

3. Перевірити стан оформлення паспорта можна на сайті (http://passport.mfa.gov.ua/). Після появи повідомлення «Документ прибув до ЗДУ», можна резервувати час для отримання паспорта (https://online.mfa.gov.ua/). Слід обрати категорію «Паспортні дії», а потім слід обрати категорію «Видача паспорта».

4. Приїхати до Посольства у заздалегідь погоджений день та час та отримати паспорт. Із собою обов’язково (!) слід мати оригінал попереднього паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Реквізити для оплати: https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1299-consular-charges.

На час виготовлення нового документа попередній паспорт не вилучається.

Звертаємо Вашу увагу, що чинним законодавством України не передбачено можливості відправлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон засобами поштового зв’язку чи служби доставки. Заявник має особисто отримати новий паспортний документ в Посольстві України шляхом верифікації відбитків його пальців із відповідними даними, попередньо внесеними на електронний носій, інтегрований у паспорт. Будь ласка, не змушуйте консула порушувати закон.

Розклад роботи консульського підрозділу Посольства

Час для особистого візиту

(УВАГА! Прийом відбувається за попереднім записом)

Час для надання консультацій телефоном

Понеділок

з 15.00 до 18.00


Вівторок

з 09.00 до 12.30

Вівторок

з 15.00 до 17.00

Середа

з 15.00 до 18.00

Середа

з 10.00 до 11.00

Четвер

з 09.00 до 12.30

Четвер

з 15.00 до 17.00

П’ятниця

з 09.00 до 12.30Номери телефонів: +358 9 228 900 71, +358 9 228 900 72.

Для візиту до Посольства слід підготувати такі матеріали:

1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (що підлягає обміну) + 1 копія першої сторінки.

2. Оригінал свідоцтва про народження (або витягу з Демографічного реєстру Фінляндії, якщо дитина народилася у Фінляндії, разом з Апостилем та нотаріально засвідченим перекладом українською мовою) + 1 копія.

3. Копія дозволу на проживання (Oleskelulupa) або іншого фінського чи ісландського документа.

4. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон матері + 1 копія першої сторінки.

5. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон батька + 1 копія першої сторінки (якщо батько є громадянином України).

6. Квитанція на підтвердження переказу на рахунок Посольства 37 євро + копія.

7. Фото дитини в паперовому вигляді якщо її вік складає до 12 (дванадцяти) років (10 на 15 смсм, кольорова, обличчя має займати від 30 до 50%% площі фото, відстань від голови до межі фото має складати не менше 1 см, одяг яскравих кольорів, тільки біле тло (белый фон). Якщо дитина старше 12 (дванадцяти) років, то фото можна зробити (безкоштовно) в Посольстві.

Далі слід Записатися на прийом за допомогою системи онлайн запису (https://online.mfa.gov.ua/). Слід обрати категорію «Паспортні дії», а потім слід обрати категорію «Оформлення паспорта».

Потім можна приїжджати у заздалегідь погоджений день та час до Посольства разом із дитиною (якщо вік дитини складає більше трьох років). Із собою слід мати матеріали, зазначені у пп. 1-6  Присутність обох батьків (якщо вони обидва є громадянами України) є обов’язковою.

Увага! Умовою присутності під час подання документів тільки одного з батьків (якщо вони обидва є громадянами України) є подання одного з таких документів:

 • оригінал спеціальної заяви про згоду на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (текст можна взяти у консула), на якій підпис нотаріально засвідчений фінським нотаріусом, а на підпис нотаріуса проставлено апостиль (там само, у магістраті);
 • оригінал заяви, підпис на якій засвідчено українським нотаріусом або консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України, яка містить згоду другого з батьків на виїзд дитини на постійне місце проживання за межі України разом з другим із батьків;
 • оригінал рішення суду, яке містить пункт про те, що дитина залишається жити разом з тим з батьків, який подає документи;
 • оригінал рішення українського суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • оригінал довідки на підтвердження факту запису даних про батька дитини під час реєстрації її народження за словами матері відповідно до частини першої пункту першого статті 135 Сімейного кодексу України;
 • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану, в якому міститься пункт про запис даних про батька дитини під час реєстрації її народження за словами матері відповідно до частини першої пункту першого статті 135 Сімейного кодексу України.


Реквізити банківського рахунку: https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1299-consular-charges.

Термін доставки виготовленого паспортного документа в Посольство наразі складає від 22 до 90 днів.

Звертаємо Вашу увагу, що чинним законодавством України не передбачено можливості відправлення заявнику нового виготовленого паспорта громадянина України для виїзду за кордон засобами поштового зв’язку чи служби доставки. Один з батьків має особисто отримати новий паспортний документ дитини в Посольстві України. Крім того, якщо дитині на момент подання документів на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон вже виповнилося 12 років, під час видачі документа відбувається верифікації відбитків її пальців із відповідними даними, попередньо внесеними на електронний носій, інтегрований у паспорт, тобто присутність дитини у цьому випадку є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ. Будь ласка, не змушуйте консула порушувати закон.

Перевірити стан оформлення паспорта можна на сайті (http://passport.mfa.gov.ua/). Після появи повідомлення «Документ прибув до ЗДУ», можна резервувати час для отримання паспорта (https://online.mfa.gov.ua/). Слід обрати категорію «Паспортні дії», а потім слід обрати категорію «Видача паспорта».

Розклад роботи консульського підрозділу Посольства


Час для особистого візиту

(УВАГА! Прийом відбувається за попереднім записом)

Час для надання консультацій телефоном

Понеділок

з 15.00 до 18.00


Вівторок

з 09.00 до 12.30

Вівторок

з 15.00 до 17.00

Середа

з 15.00 до 18.00

Середа

з 10.00 до 11.00

Четвер

з 09.00 до 12.30

Четвер

з 15.00 до 17.00

П’ятниця

з 09.00 до 12.30Номери телефонів: +358 9 228 900 71, +358 9 228 900 72.

Як отримати паспорт для дитини?

1. Для початку слід зареєструвати дитину у магістраті. Фактично там видають витяг із системи про населення (аналог нашого свідоцтва про народження). Там само (у магістраті) слід отримати апостиль (Apostille) на цей документ. Це ще один аркуш.

2. Далі можна зателефонувати перекладачам, вірність чиїх підписів може засвідчити Посольство, та домовитися із ними про деталі.

+358 40 55 03 129, Денис, фінська мова;

+358 40 367 38 42, Юлія, англійська та фінська мова.

3. Після отримання від перекладача кількох екземплярів письмових перекладів (або перекладач може самостійно надіслати переклади до Посольства) слід зробити ТРИ КОПІЇ оригіналу документа, ТРИ КОПІЇ першої сторінки паспорта батька (якщо він є громадянином України), ТРИ КОПІЇ першої сторінки паспорта матері дитини (якщо вона є громадянкою України), 1 копію дозволу на проживання (Oleskelulupa) матері та 1 копію дозволу на проживання (Oleskelulupa) батька, придбати один міцний прозорий файл (на кшталт прозорих холдерів Esselte). Далі слід зробити фото дитини (10 на 15 смсм, кольорова, обличчя має займати від 30 до 50%% площі фото, відстань від голови до межі фото має складати не менше 1 см, одяг яскравих кольорів, тільки біле тло (белый фон). Будь ласка, зверніть увагу, що розмір фото зазначений вірно: саме 10 на 15 смсм (або 100 на 150 мммм).

4. Записатися на прийом можна за допомогою системи онлайн-запису:

https://finland.mfa.gov.ua/news/poperednij-zapis-na-konsulskij-prijom-elektronna-cherga

Слід обрати категорію «Паспортні дії», а потім слід обрати консульську дію «Оформлення паспорта на ім’я новонародженої дитини».

5. На зустрічі необхідна присутність обох батьків, якщо вони мають громадянство України. (Якщо матір дитини разом з дитиною не хоче долати велику відстань для подання заяви, вона може написати відповідну заву українською мовою у магістраті та засвідчити свій підпис у нотаріуса. Цей документ обов’язково має бути з апостилем! Текст заяви можна запитати у консула).

6. Консул скріплює оригінал Витягу з демографічного реєстру Фінляндії (аналог Свідоцтва про народження в Україні) разом з перекладом та засвідчує справжність підпису перекладача (18 євро, оплата заздалегідь за реквізитами, вказаними на сайті Посольства, із собою потрібно вже мати квитанцію про сплату ТА ЇЇ КОПІЮ https://finland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1299-consular-charges).

Далі реєструємо дитину громадянином України.

7. У той же час подається заява для виготовлення паспорта для дитини (37 євро, оплата заздалегідь за реквізитами, вказаними на сайті Посольства, із собою потрібно вже мати квитанцію про сплату ТА ЇЇ КОПІЮ).

8. Перевірити стан оформлення паспорта можна на сайті (http://passport.mfa.gov.ua/). Після появи повідомлення «Документ прибув до ЗДУ», можна резервувати час для отримання паспорта (https://online.mfa.gov.ua/). Слід обрати категорію «Паспортні дії», а потім слід обрати категорію «Видача паспорта».

9. Наразі термін доставки паспорта до Посольства складає приблизно від 45 до 90 днів. Після домовленості з консульським підрозділом про візит (09 228 900 71, будь ласка дивіться розклад), має приїхати той із батьків, хто підписав анкету, та отримати паспорт. При собі ОБОВ’ЯЗКОВО слід мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон для підтвердження особи та родинного зв’язку з дитиною.


Консульський підрозділ Посольства просить Вас мати із собою УСІ ЗАЗНАЧЕНІ ОРИГІНАЛИ ТА КОПІЇ документів, оскільки це суттєво економить Ваш час та час інших осіб у черзі, а також суттєво пришвидшує роботу консульського підрозділу.

Ми Вам за це дуже вдячні!

Розклад роботи консульського підрозділу Посольства

Час для особистого візиту

(УВАГА! Прийом відбувається за попереднім записом)

Час для надання консультацій телефоном

Понеділок

з 15.00 до 18.00


Вівторок

з 09.00 до 12.30

Вівторок

з 15.00 до 17.00

Середа

з 15.00 до 18.00

Середа

з 10.00 до 11.00

Четвер

з 09.00 до 12.30

Четвер

з 15.00 до 17.00

П’ятниця

з 09.00 до 12.30Номери телефонів: +358 9 228 900 71, +358 9 228 900 72.

 • УВАГА! Посольство України не є стороною угоди між громадянином та компанією DHL та не несе відповідальності за невиконання чи неналежне надання послуг із доставки паспорта у міжнародному експрес-відправленні.


Відповідно до пункту 71 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, персоналізовані бланки паспортів для виїзду за кордон (далі – ПГУВК) за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника можуть бути надіслані Міністерством закордонних справ до закордонних дипломатичних установ (далі – ЗДУ) міжнародним експрес-відправленням.

З цією метою АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» розробило на своєму сайті зручний сервіс замовлення міжнародної експрес-доставки паспортів громадянина України для виїзду за кордон до закордонної дипломатичної установи з можливістю оплати послуг платіжними банківськими картками Mastercard або VISA.

Для того, щоб скористатися сервісом, необхідно перейти за цим посиланням на сайт АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» та натиснути кнопку "оформити" біля зображення українського паспорта у розділі "ДОСТАВКА".

Далі необхідно заповнити форму, вказавши у відповідному полі вхідний номер заявки. Вхідний номер заявки - це номер ідентифікатора сесії з шести цифр, який Ви отримали від консульської посадової особи під час подачі Вами документів в Посольстві та використовували для перевірки відомостей про стан оформлення Вашого паспорта. 

Підтвердженням оплати за послуги DHL Express Україна є квитанція про сплату від компанії Портмоне, яка формується автоматично після оплати замовлення і надсилається на електронну адресу заявника (на сайті також передбачена можливість відправити квитанцію на електронну адресу консульського підрозділу Посольства України у Фінляндській Республіці [email protected], зазначивши електронну адресу у відповідному полі «Квитанція на e-mail адресу»).

Після оформлення замовлення та оплати доставки паспорта з використанням сервісу DHL Express Україна необхідно подати до консульського підрозділу Посольства України у Фінляндській Республіці (або надіслати на електронну пошту [email protected]) письмову заяву про доставку паспорта (Зразок заяви) разом з копією квитанції про сплату за послуги DHL Express Україна. Якщо паспорт оформлювався для особи віком до 16 років, заява заповнюється від імені того з батьків (законного представника), хто був заявником. В заяві обов’язково необхідно зазначити, що паспорт оформлений на ім’я дитини та зазначити її ім’я та прізвище. 

Після того, як Ваш паспорт отримав у Відомчій інформаційній системі статус «Виготовлений, але не виданий», консульська посадова особа надсилає Вашу заяву з проханням здійснити доставку паспорта та копію квитанції на адресу МЗС України, яке передає виготовлений паспорт кур'єру DHL Express Україна.

Паспорт доставляється на адресу Посольства України. Після надходження Вашого паспорта його статус у Відомчій інформаційній системі буде змінено на «Прибув до ЗДУ», і Ви зможете отримати його в Посольстві протягом року.

При виникненні додаткових запитань щодо переміщення документа мережею DHL Express, звертайтесь, будь ласка, до контактного центру DHL Express Україна за телефоном +380444902606, або за електронною адресою: [email protected].

Для цього необхідно пройти кілька простих кроків, описаних нижче або перейдіть по посиланню - https://services.vfsglobal.com/upa/uk/ukr/apply-passport

1. Повідомити Консульство про бажання замовити послугу експрес доставки за Ваш рахунок, написавши відповідну заяву, що прикріплена нижче. Заявник заповнює заяву безпосередньо в Консульстві під час оформлення паспорта або роздруковує її, власноручно підписує та сканує.

zayava-na-dostavku-pasporta-vfs.doc

2. Оплатити збір за доставку. Перейдіть на портал VFS Global, щоб ознайомитися із вартістю послуг та здійсніть оплату, ввівши реквізити картки. Просимо уважно заповнити поля, а саме вхідний номер заявки (це номер ідентифікатора сесії з шести цифр, який Вам видає консульська посадова особа), прізвище, ім’я та по-батькові власника паспорта, Ваш E-mail. Далі необхідно обрати країну/місто знаходження Консульства, куди Ви бажаєте замовити закордонний паспорт (Пососльтво України в Фінляндії/місто Гельсінкі). Після успішної сплати, на вказану електронну адресу Ви отримаєте квитанцію та підтвердження замовлення послуги.

3. Надіслати квитанцію про сплату послуги та заповнену й підписану заяву в електронному вигляді на електронну адресу консульського підрозділу Посольства сonsul_fi@mfa.gov.ua. Після здійснення успішної оплати, Ви отримаєте на вказану електронну адресу лист-підтвердження з квитанцією, яку необхідно далі надіслати на електронну адресу консульського підрозділу Посольства с[email protected] Якщо Ви замовили та сплатили послугу після відвідання Посольства, обов’язково потрібно роздрукувати та підписати заяву, та відсканувати. Підписана заява в електронному вигляді надсилається на електронну адресу консульського підрозділу Посольства с[email protected] разом із квитанцією про сплату.

4. Очікуйте на виготовлення паспорту та доставку. Після того, як Ваш паспорт отримав у Відомчій інформаційній системі статус «ВИГОТОВЛЕНИЙ, АЛЕ НЕ ВИДАНИЙ», Консульство надсилає Вашу заяву з проханням здійснити доставку паспорта та копію квитанції на адресу МЗС України, що передає виготовлений паспорт кур'єру VFS Global.

Паспорт доставляється на адресу Посольства. Після надходження Вашого паспорта його статус у Відомчій інформаційній системі буде змінено на «ПРИБУВ ДО ЗДУ», і Ви зможете отримати його в Консульстві протягом року.

У разі питань, будь ласка, відправте лист на [email protected]


Для отримання інформації про стан оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон введіть ідентифікатор сесії в поле нижче та натисніть кнопку "пошук" за посиланням http://passport.mfa.gov.ua/


Внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється Посольством України в Фінляндській Республіці відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 170 (https://bit.ly/3ibjgcw).


Для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину законний представник подає такі документи: 


 • паспорт для виїзду за кордон;
 • заяву про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину; 
 • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави;
 • дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра; 
 • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника.

Продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон відбувається на підставі заяви про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії за наявності біометричного паспорту, термін дії якого виходить не раніше трьох місяців з дня подання заяви.


Внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину та продовження строку його дії здійснюється безоплатно в день звернення особи, на чиє ім’я оформлено паспорт, чи її законного представника. Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux