• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Поради подорожуючим (Ісландія)
Опубліковано 20 липня 2015 року о 16:17

Рекомендації щодо правил поведінки

Перед початком подорожі до Ісландії, щоб уникнути непорозумінь і непередбачуваних ситуацій під час відвідання країни, необхідно ознайомитися з деякими рекомендаціями.

Законодавство Ісландії вимагає від гостей країни мати при собі паспорт, термін дії якого спливає не менше, ніж через 6 місяців.

Різниця у часі з Києвом складає три години. Протягом року у країні не змінюється час на "літній" та "зимовий".

Паління у громадських місцях заборонено. Вживання алкоголю дозволено з 20 років.

Дорожній рух

Дорожній рух в Ісландії правосторонній. У населених пунктах обмеження швидкості встановлено на рівні 50-60 км/год (якщо не встановлено інших обмежень). У сільській місцевості дозволяється рух зі швидкістю до 90 км/год (якщо не встановлено інших обмежень).

Світло передніх фар має бути увімкнено під час руху, незалежно від пори року та періоду доби.

Під час поїздки людина має бути пристебнута ременем безпеки незалежно від займаного місця у автомобілі. Використання спеціальних захисних пристроїв (дитячих крісел) для дітей є обов’язковим із врахуванням ваги дитини.

Обов’язковим також є використання зимових та літніх шин, незалежно від того чи Ви є власником цього авто, чи ні.

Певні ділянки доріг обладнанні камерами відеоспостереження.

Безпекова ситуація

Ісландія вважається однією з найбезпечніших країн світу. Тому дотримання занальноприйнятих правил поведінки убезпечить Вас від потрапляння у складні ситуації.

Для отримання допомоги у надзвичайній ситуації потрібно зателефонувати за номером 112.

Умови працевлаштування

Особи, які приїхали в Ісландію з метою працевлаштування, мають отримати спеціальний дозвіл на працевлаштування. Первинний дозвіл, як правило, є тимчасовим та залежить від конкретного роботодавця. Дозвіл має бути отриманий до настання трудових відносин.

Дозволи на працевлаштування оформлюються Управлінням праці та зайнятості населення (Vinnumálastofnun). Але заява на отримання дозволу подається до Імміграційного управління разом із клопотанням про отримання дозволу на проживання.

Більш детальну інформацію про дозвіл на працевлаштування в Ісландії можна знайти на сайті Управління праці та зайнятості населення (www.vinnumalastofnun.is), а також урядового Мультикультурного центра (www.mcc.is).

Надання медичних послуг

У випадку необхідності отримання невідкладної медичної допомоги слід скористатися номером 112. Медичні працівники Ісландії зазвичай дуже добре володіють англійською мовою.

З метою уникнення непорозумінь через можливе отримання коштовного рахунку за лікування на території Ісландії, наполегливо рекомендується мати при собі відповідний страховий поліс.

У випадку наявності особливих умов (діабет, алергія на препарати, кардіостимулятор та ін.) наполегливо рекомендується мати при собі спеціальну інформацію англійською мовою, якою могли б скористатися ісландські медичні працівники у випадку надання невідкладної допомоги.

Митні питання

За загальним правилом, без сплати митного збору можна ввезти на митну територію Ісландії одяг та інші речі, призначені для власного користування, які відповідають меті та періоду візиту.

Нерезиденти мають право на повернення ПДВ (25,5% або 7% на окремі товари) у випадку придбання товарів тривалого користування (не їжа та напої), які протягом трьох місяців будуть вивезені з митної території Ісландії. Для цього слід звернутися до продавця з проханням про оформлення спеціального безмитного чеку. При цьому сума у чеку має бути не меншою за 6 тис. ісландських крон, або близько 45 доларів США.

Ввезення живих тварин строго контролюється. Для отримання спеціального дозволу необхідно звернутись до Служби з питань харчових продуктів та ветеринарії Ісландії. (http://www.mast.is/english/frontpage/import-export/import/liveanimals/)

Ввезення на територію Ісландії спорядження для рибальства можливе тільки за наявності відповідного ветеринарного сертифіката. (http://www.mast.is/english/frontpage/import-export/import/fishingequipment/)

Особа має право на ввезення на митну територію Ісландії автомобіля з іноземною реєстрацією на термін до одного року, після чого авто має бути або вивезено або відповідним чином розмитнено. Більше інформації про безмитне ввезення авто можна переглянути на сайті Митної служби Ісландії. (https://www.tollur.is/english/individuals/customs/traveling-to-iceland/vehicles/)

Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку за кордон

Режим в'їзду до іноземних країн громадян України

Порядок в’їзду громадян України на територію Нагірного Карабаху (Азербайджан) та прилеглих до нього районів
Територія Нагірного Карабаху (Азербайджанська Республіка) та семи прилеглих до нього районів Азербайджанської Республіки (Агдамський, Лачинський, Кельбаджарський, Губадлинський, Зангеланський, Джебраїльський, Фізулінський) є забороненою для відвідування у зв’язку з нагірно-карабаським конфліктом між Азербайджаном та Вірменією.
Відвідування території Нагірного Карабаху без попередньої згоди на це офіційних органів Азербайджану суворо забороняється. Порушення встановленої норми призводить до автоматичного включення іноземців до списку персон нон ґрата для Азербайджану.
Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Нагірного Карабаху наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.
Під посиленим контролем спеціальних служб та сил правопорядку також перебувають прилеглі до окупованої території райони, зокрема Тертерський, Агджабедінський, Бардинський, Геранбойський. Особливу увагу слід приділяти перебуванню у цих районах Азербайджану, оскільки недостатня кількість інформаційно-вказівних знаків може бути причиною критичного наближення до згаданих територій.
У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Нагірного Карабаху та прилеглих до нього семи районів.
Звертаємо також увагу фізичних і юридичних осіб України на те, що ведення будь-якої діяльності, у т.ч. й комерційної, на території Нагірного Карабаху без згоди на це офіційного Баку суворо забороняється.

Безпекова ситуація в Азербайджанській Республіці
Ситуація на території Азербайджану залишається стабільною, контрольованою правоохоронними органами.
Криміногенна ситуація характеризується невисоким рівнем злочинності. За офіційними даними, на теренах СНД Азербайджан посідає перше місце за всіма показниками, пов’язаними з мінімальним рівнем стану злочинності та боротьби з нею.
У контексті заходів з підвищення безпеки дорожнього руху забороняється керувати транспортними засобами із затемненим склом, а також ввезення таких автомобілів із-за кордону.
На Апшеронському півострові популярними для відвідування іноземними туристами є міста Баку та Сумгаїт, у центральній частині країни – Гянджа та Євлах, а також північні райони Азербайджану, які межують з територією Росії. Відвідування цих місць є цілком безпечним,у районах створена необхідна інфраструктура для відпочинку і проживання.

Порядок в’їзду громадян України на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії (Грузія)
Відповідно до Закону Грузії «Про окуповані території», в’їзд громадян України та інших країн до Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії можливий лише за наявності спеціального дозволу компетентних органів Грузії і тільки з напрямку Зугдідського муніципалітету – до Абхазії, і Горійського муніципалітету – до Цхінвальського регіону/Південної Осетії. В’їзд на ці території з інших напрямів, зокрема через пункти пропуску «Адлер», «Псоу» і «Нижній Зарамаг» з боку Російської Федерації, а також проїзд через них на територію Зугдідського та Горійського районів Грузії заборонений. Порушення діючого режиму розглядається як незаконний перетин кордону, що кримінально переслідується. Вчинення даного злочину карається позбавленням волі строком від двох до чотирьох років або значним матеріальним штрафом у розмірі від 1000 до 1500 дол. США.
Криміногенна ситуація на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії залишається напруженою. Існує реальна загроза безпеці та життю іноземних громадян, у т.ч. затримання та звинувачення громадян у порушенні порядку в’їзду та перебування на території самопроголошених утворень.
Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.
У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії, а також прилеглих до них районів.
Громадянам України, які після 2008 року відвідували територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії і мають в паспортних документах відмітки про проходження прикордонного контролю, також наполегливо рекомендується утриматись від поїздок до Грузії через небезпеку кримінального переслідування.
Звертаємо також увагу на те, що на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії заборонено ведення будь-якої діяльності, зокрема торговельно-економічної, міжнародне повітряне, морське, залізничне та автомобільне сполучення, користування державними ресурсами, здійснення фінансово-кредитних операцій, операцій з нерухомим майном тощо.

Порядок в’їзду громадян України на територію Косово (Сербія)
Сербськими компетентними органами наголошується на необхідності в’їзду до Косово і Метохії лише через державний кордон Сербії, а наявність в проїзному документі відміток косовських властей про перетин кордону може розглядатися як порушення міграційно-візового режиму Сербії. У цьому зв’язку особи, які в’їхали до Косово не через територію центральної Сербії, зобов’язані спочатку виїхати з Косово до третьої країни, а потім в’їжджати до Сербії через сербські пункти пропуску на державному кордоні.

Корисні номери телефонів

У разі надзвичайної ситуації слід телефонувати за номером 112.

Організація

 

Телефон

Управління поліції столичного регіону

+354 444 1000

Митна служба Ісландії

+354 560 03 00

Імміграційна служба Ісландії

+354 510 54 00

Служба з питань харчових продуктів та ветеринарії Ісландії

+354 530 48 00

Управління дорожньої поліції

+354 580 20 00

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux