Посольство України в Фінляндській Республіці та Республіці Iсландія (за сумісництвом)

, Київ 22:57

Павло Клімкін провів у Нью-Йорку зустріч з Державним секретарем МЗС Ісландії Стефаном Хаукуром Йохансоном

19 вересня, 11:07

На полях 72-ї сесії ГА ООН Павло Клімкін та Стефан Хаукур Йохансон обговорили питання поглиблення політичних контактів між Україною та Ісландією.

Одним з основних питань стала протидія російській агресії та необхідність підтримання режиму європейських санкцій проти РФ, а також посилення тиску на російську сторону з метою забезпечення прав людини в тимчасово окупованому Криму. У цьому зв’язку було привернуто увагу ісландської сторони до численних порушень Росією її відповідних міжнародно-правових зобов’язань, прикладом чого є політичне переслідування і нещодавнє винесення вироку одному з лідерів кримських татар Ахтему Чийгозу.

Співрозмовники також торкнулися питання взаємодії в рамках ОБСЄ. У цьому контексті було відзначено важливу роль Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, директором якого нещодавно було призначено представницю Ісландії. Було зазначено, що вказаний орган міг би органічно доповнити зусилля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в частині моніторингу забезпечення поваги до прав та основних свобод людини, дотриманні верховенства права.

Було також обговорено перспективи розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва, в тому числі з задіяння механізмів Європейської асоціації вільної торгівлі. 
Окрему увагу було приділено використанню ісландського досвіду з запровадження відновлювальних джерел енергії та можливості реалізації спільних інвестиційних проектів у цій сфері.