Посольство України в Фінляндській Республіці та Республіці Iсландія (за сумісництвом)

, Київ 11:21

Міністр Клімкін зустрівся з Державним секретарем Петером Стенлундом

08 листопада 2015, 14:36

У рамках робочого візиту Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Фінляндської Республіки 8 листопада 2015 р. відбулася його зустріч з Державним секретарем Петером Стенлундом.

Cторони обговорили широкий спектр питань двостороннього порядку денного, розвиток ситуації в Україні у контексті імплементації мінських домовленостей, а також стан та перспективи розвитку відносин Фінляндії та України з РФ. Було констатовано важливість дотримання режиму припинення вогню, виконання домовленостей щодо відводу озброєння та верифікації цього процесу СММ ОБСЄ, припинення з боку РФ підтримки незаконних збройних формувань, а також створення передумов для відновлення за сприяння СММ ОБСЄ повного контролю за українсько-російським кордоном.

Було також відзначено важливість просування політичного процесу врегулювання ситуації на сході України. У контексті проведення місцевих виборів в Україні фінляндська сторона наголосила на необхідності дотримання українського законодавства та загальновизнаних стандартів ОБСЄ при організації виборчого процесу в окремих регіонах Донецької та Луганської областей.

Висловлено сподівання на повернення РФ у міжнародно-правове русло шляхом скасування неправомірних рішень у контексті анексії Криму, звільнення заручників та незаконно утримуваних на території РФ громадян України, зокрема народного депутата Надії Савченко.

У ході перемовин Фінляндія підтвердила готовність надавати подальшу дієву підтримку у процесі впровадження системних реформ, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС як важливого інструменту модернізації та розвитку України.

Після зустрічі Павло Клімкін провів прес-конференцію для провідних фінських ЗМІ.

Останні новини

До Дня пам’яті Героїв Крут | 29 січня, 09:51

29 січня 2018 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначається 100-та річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.