Посольство України в Фінляндській Республіці та Республіці Iсландія (за сумісництвом)

, Київ 09:27

Заява Про проблему проросійської пропагандистської діяльності у Фінляндії

22 вересня, 12:10

22 вересня 2017 р.

 

Незважаючи на зусилля міжнародного співтовариства, спрямовані на врегулювання ситуації на сході Україні, спричиненої військовою агресією Російської Федерації на Донбасі, деякі фінські громадяни поширюють шкідливі ідеї шляхом підтримки агресії проти суверенітету і територіальної цілісності України.

За таких обставин слід приділяти значну увагу діяльності Йогана Бекмана та його поплічників, які підтримують військову агресію Росії проти України.

Я згоден з позицією, що "він повинен розглядатися як унікальний і значний ризик Північній наративі. Його діяльність повинна викликати серйозне занепокоєння і вимагати кращого вивчення поза межами неофашистського та грубого характеру цієї клоуноподібної карикатури"  http://upnorth.eu/the-kremlins-voice-johan-backman/.

 Нещодавно прихильники Й.Бекмана вирішили організувати так звану "Міжнародну експертну конференцію", щоб поширити ідею визнання самопроголошеної "республіки" серед громадян Фінляндії, Швеції, Норвегії та Данії.

Серед тем "конференції": "НАТО як гібридна загроза в країнах Північної Європи; русофобія та пропаганда НАТО у західних ЗМІ; захист інформації т.зв. “Донецької Народної Республіки” (ДНР); визнання ДНР у Фінляндії, Данії, Норвегії та Швеції "(http://bit.ly/2xjjubC).

Більше того, «команда» Й.Бекмана створила фейковий веб-сайт Європейського центру протидії гібридним загрозам, створеного у Хельсінкі раніше цього року: http://hybridcoe.ru/, щоб підірвати діяльність реального центру (www.hybridcoe.fi/).

На моє переконання, така "конференція" повинна викликати законне і серйозне занепокоєння влади Фінляндії, беручи до уваги те, що публічна популяризація діяльності терористів, що тримають тимчасовий контроль над окремими районами Донецької та Луганської областей України, явно суперечить офіційній політиці Фінляндії та ЄС.

Я вдячний Фінляндії за незмінну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України. Я дякую своїм колегам - фінським дипломатам за те, що вони пошири інформацію про фальшивий характеру т.зв. "представництва ДНР" у Фінляндії (http://bit.ly/1e1iFH3).

Однак я вірю в те, що нам потрібно вчергове засудити таку шкідливу діяльність як для фінського, так і для українського суспільства, щоб переконатись, що ненависть та пропаганда не поширюються далі.

 

Андрій Олефіров
Посол України в Фінляндії

Останні заяви та коментарі